Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomists: līdz eiro ieviešanai vēl daudz darāmā

«Swedbank» vecākais ekonomists Dainis Stikuts, komentējot valdības noteikto datumu eiro ieviešanai, norāda, ka tādā veidā valdība vēlreiz ir apliecinājusi, ka vēlas sakārtot ekonomikas struktūru un nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi, portālu «Apollo» informēja bankā.

Tomēr, viņš arī uzsver, ka līdz eiro ieviešanai Latvijā vēl ir daudz darāmā.

Ekonomists klāsta, ka tagad būtiski ir nospraust rīcības plānu, izpildinstitūcijas un atbildīgās personas, no kurām varētu prasīt konkrētu atbildību.

«Un pirmām kārtām šī atbildība ir jāuzņemas valdībai un parlamentam. Tas ir būtiski, lai līdz ar eiro ieviešanu iesāktās reformas un tālāka valsts attīstība nebeigtos līdzīgi Portugālei. Tāpēc eiro ieviešana ir jāuzskata kā iespēja sakārtot savu māju – valsts aparāts, nodokļu sistēma, maksātnespējas process, Eiropas Savienības fondu apguve,» klāsta Stikuts.

Viņaprāt, valdība spēs paveikt vairāk, ja katrs valsts iedzīvotājs aktīvāk iesaistīsies visos procesos – sevis izglītošanā, jaunu prasmju veidošanā, kā arī prasīs atbildību no valdības.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien noteikusi, ka eiro ieviešanas mērķa datums ir 2014. gada 1. janvāris.