Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neo pēdējais «deserts» autovadītājiem: «Latvijas Valsts ceļu» algu saraksts

Trešdien no rīta sociālajā vietnē «Twitter» persona, kura sauc sevi par Neo no aktīvistu grupas «Ceturtās tautas atmodas armija» (4ATA), kas uzņēmusies atbildību par Valsts ieņēmumu datu kopēšanu un publiskošanu, publicējusi pēdējo «desertu» autovadītājiem — [s:32055].

Piecu personu vidējais atalgojums (bruto alga) pēdējos gados bijis virs 3000 latiem. Savukārt 14 personu vidējais bruto atalgojums bijis lielāks par 2000 latiem.

Bruto ienākumi iekļauj gan algu, gan piemaksas, gan prēmijas, gan atvaļinājuma naudu, gan atlaišanas pabalstus un citas kompensācijas. Tāpēc skatoties šos datus un ieraugot lielus skaitļus, nedrīkst izdarīt pārsteidzīgus secinājumus. Tas jāizvērtē kontekstā ar citiem mēnešiem.

Dati tiek ņemti no EDS dokumenta, kurš satur informāciju par konkrēto periodu, kurš ir parakstīts un kuram ir vislielākais id. Pastāv iespēja, ka vēlāk ir iesniegts dokumenta labojums, kurā dati var tikt mainīti. Izmantotā EDS dokumenta numurs ir iekavās zem perioda. Tas tāpēc, lai nebūtu nedēļu jāskaidro, vai dati īsti vai nē.

Vēsturiskam ieskatam, dati var tikt ņemti no neparakstītiem EDS dokumentiem, kad EDSā nebija vēl parakstīšanas iespējas. Parakstītiem dokumentiem pēc numura pielikts «S», neparakstītiem - «U».