Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Dinamo» dīdžejs Guntis Galviņš

Ar hokeja kluba Rīgas «Dinamo» aizsargu Gunti Galviņu tiekamies viņa vārda dienā 16. martā hokejista otrajās mājās Piņķu hallē. Tikko beidzies treniņš un Guntis ir gatavs sarunai. Runājām par tēmu, par lietām, par kurām citi viņam nav jautājuši. «Dinamo», Ungārija, mūzika utt...

- Play-off pirmajā kārtā uzvarējāt spēcīgo Sanktpēterburgas SKA. Nav tāda sajūta, ka akmens no pleciem novēlies?

- No sākuma jau tā likās, bet pēc spēles ne īpaši, jo vēl jau tas ir tikai mazs posmiņš. Sajūta laba, bet tagad Balašihas MVD priekšā, kas tāds nepatīkams pretinieks.

- Sērija ar SKA prasīja daudz spēka?

- Protams. Cīņa visu laiku bija vienlīdzīga, vieni gūti vārti uz vienu otru pusi, četras spēles piecās dienās – nogurums ir gan nedaudz.

- Tas tev ir pārsteigums, ka pārspējāt konferences līderus?

- … Jā, ir gan pārsteigums, lai gan tas bija pretinieks, ar kuru varējām spēlēt. Regulārajā sezonā aizvadījām līdzīgas cīņas un izslēgšanas spēlēs tas arī pierādījās. Komanda sāka spēlēt kā viens vesels.

- Pēc šīs sērijas varētu likties, ka ir vienalga, kas «Dinamo» nāks pretī.

- Tādas sajūtas varbūt nav, bet ja mēs spēlēsim tā, kā pret SKA, varbūt aizķersimies vēl tālāk un izdosies iekļūt konferences finālā. Redzēs, kā atļaus pretinieks mums spēlēt.

- Znaroks izlases puišus labi zina, arī jūs zināt viņa spēles taktiskās shēmas. Kam priekšrocības, ja par tādām vispār var runāt?

- Nezinu, vai tas kaut ko daudz mainīs. Domāju, ka abas komandas spēlēs savu spēli. Viss atkarīgs no tā, kas notiks laukumā. Nedomāju, ka viens pretinieks pievērsīs otram īpašu uzmanību.

- Cik spēlēs šī sērija beigsies?

- Nemācēšu teikt. Man arī nepatīk prognozes. Play-off viss ir savādāk, komanda ies laukumā un tad jau redzēs.

- Par cik procentiem vari pašreiz spēlēt? Olimpiādes trauma atstāj vēl iespaidu uz sniegumu izslēgšanas spēlēs?

- Šodien treniņā nevarēju ne uzmest pa vārtiem, ne kaut ko izdarīt. Redzēs kā būs turpmāk. Daudz spēka atņēma sērija ar SKA. Bija epizodes, kad pagriezu plecu un jutu, ka tas vēl nav sadzijis. Jāskatās, kā būs pēc pāris dienām.

- Olimpiskās spēles tev nebija īpaši veiksmīgas. Pleca trauma, «visgudrākie» līdzjutēji ievēroja tavu negatīvo lietderības koeficentu. Nez vai viņi zina, ka «Dinamo» rindās tev starp aizsargiem +/- ir otrs labākais sezonā- +12?

- Olimpiskās spēles kā olimpiskās spēles. Tur sabrauc TOP spēlētāji. Skotijs Boumens intervijā teica, ka tur piedalās nevis vislabākie spēlētāji, bet TOP labākie spēlētāji. Pret krieviem izgājām laukumā ar pārāk lielus stresu. Neteikšu, ka veiksmīgākais turnīrs, bet…cilvēkiem patīk visādus sūdus runāt. Man vienalga. Koeficents ir koeficents, lai jau skatās. Bet pats turnīrs ir labs ieguvums. Zināšu, ka tas nav pasaules čempionāts, bet gan olimpiāde. Neizdevās, nākamreiz izdosies.

- Kā vērtē šo sezonu «Dinamo» zīmē?

- Sākums nebija tik labs, bet vēlāk jau komandai veicās labāk. Patika regulārā sezona. Šī sezona man ļoti daudz deva, kura, jāatzīst, vēl nav beigusies.

- Pirms «Dinamo» nepilnu sezonu aizvadīji Ungārijas komandā Šekešfehervāras «Alba Volan». Kā nokļuvi pie ungāriem? Brauciens ar «Rīga 2000» bija atstājis pēdas?

- Tas bija glābšanās klubs. Vai nu vajadzēja palikt Rīgā un spēlēt Latvijas čempionātā vai arī Austrijas līgā. Bija nesaskaņas ar Normundu Sējēju, viņš negribēja laist prom, taču es uz turieni devos, jo spēlēt tikai Latvijas čempionātā es negribēju. Ja būtu palicis, tad es te pat arī spēlētu Latvijā. Labāk izvēlos Austrijas līgu, kurā nav nemaz slikts līmenis, nekā… Visi jau domā, ka klubs no Ungārijas un nemāk spēlēt. Labāk būt tur, tas tev tomēr kaut ko dod, nevis spēlēt te, kur vietējais līmenis ir zems. Kā jau minēju – tas bija glābšanās variants, nemaz ilgi nedomāju un aizbraucu prom.

- Finansiāli ungāri spēja piedāvāt pieklājīgu atalgojumu?

- Pat jā. Es aizbraucu uz turieni un paliku plusos. Sanāca laba sezona.      

Tad sekoja «Dinamo». Ja klubs nebūtu atdzimis, esi domājis, kā tad būtu iegrozījusies tava karjera?

- Tajā brīdī es patiesībā par to nemaz nedomāju, bet gan jau meklētu kaut ko. Varbūt pievienotos kādai citai Austrijas komandai, varbūt uz «Alssvenskan» līgu Zviedrijā brauktu. Bet redz, atdzima «Dinamo».

- Cik daudz atbilst patiesībai frāzes, ka tu komandā esi dīdžejs?

- To jau Miķelis [Rēdlihs- M.L.] reiz kaut kur pateica un tā tas aizgāja. Es vienkārši lieku mūziku un tas arī viss. Man iPod ir iekšā visu paaudžu mūzika visiem.

- Un kā ģērbtuvē varat sadalīt to, kurš liks plates?

- Nekā. Pierod jau. Ja kādam nepatīk kāds gabals, droši iet un samaina. Viss norit draudzīgi. Es visu laiku lieku mūziku un tādēļ tā runā.

- Cik liela nozīme ir mūzikai hokejā un vispār sportā?

- Visi jau pirms spēlēm liek savas austiņas. Katrs klausās to, kas viņu uzmundrina vai uzlādē. Mūzika daudz ko dod.

- Ko saki par «Aēnas Rīga» repertuāru? Man šķiet, ka tas ir novecojis?

- Ir it kā nedaudz, bet tur jau neko nemainīs. Tas, ko tur liek, to arī liek.

- Kur Krievijā skan laba mūzika? Ir noteikti halles, kur gribās aiztaisīt arī ausis?

- Pag, jāsāk domāt… šķiet, ka Maskavas «Dinamo» arēnā Lužņikos bija labi gabali, tur man patīk. Pārējas hallēs vairāk tādi klasiski hīti skan.

- Uz nākamo sezonu ir līgums ar «Dinamo»?

- Tagad aģents mēģinās runāt, taču play-off laikā par to negribas domāt. Tāpat jāsagaida KHL līgums ar spēlētāju asociāciju. Vai nu abas puses parakstīs un vienosies par būtiskiem jautājumiem, vai nē. Spēlētāju asociācija līgai ir piedāvājusi jaunu līgumu, kas mums var būt izdevīgs. Tāpat nav atrunāts, vai, piemēram, spēlētājs no Latvijas būs nākamsezon ārzemnieks, vai nē.

- Gribās palikt?

- Man nav nekādas pretenzijas pret mājām, bet jāskatās pēc sezonas, ko aģents teiks un ko «Dinamo» piedāvās.

- Znaroks gan jau lasīs šo interviju. Ko viņam vēlies pateikt vai novēlēt?

- Nav ko viņam vēlēt. Lai godīga cīņa un viss.