Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš Zurofam: kara upuru tuvinieku «sāpju svēršana» ir amorāla

Jebkādi mēģinājumi raksturot kritušo karavīru piemiņu kā nacisma glorifikāciju ir absolūti neadekvāti un nepieņemami, - tā ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) atbild uz Simona Vīzentāla centra Izraēlas biroja direktora Efraima Zurofa izteikumiem par 16. martu Latvijā.

«Latvija ir demokrātiska valsts ar visām Satversmē paredzētājām brīvības garantijām. Latvijai ir nepieņemama jebkāda totalitārā ideoloģija un tā vienmēr ir stingri nosodījusi un nosodīs nacisma, staļinisma noziegumus un holokaustu, kuriem nav un nevar būt noilguma. 16. marts nekādā gadījumā nav svinību diena, kā dažiem radikāli noskaņotiem grupējumiem labpatīk to interpretēt, bet gan diena, kad tiek pieminēti kritušie karavīri,» norāda Riekstiņš.

«Nesaskatu nekādas pretrunas un šķēršļus tam, lai bijušie karavīri, 16. martā privāti pulcētos kritušajiem biedriem veltītajos piemiņas pasākumos. Vakardienas norises pierādīja, ka šī diena tika aizvadīta demokrātiskā un mierīgā gaisotnē, neraugoties uz atsevišķu mazskaitlīgu radikālu grupējumu mēģinājumiem šo dienu izmantot saviem mērķiem, lai vairotu savu politisko kapitālu,» norāda ārlietu ministrs.

«Vienlaikus jāatzīmē, ka jebkādi Zurofa vai kāda cita mēģinājumi nākt klajā ar dalījumu mazāk un vairāk cietušajos ir nepieņemami. Šādu «sāpju svēršanu» uzskatu par amorālu iepretim cilvēkiem, kuru tuvinieki gājuši bojā kaujas lauka abās pusēs, abu totalitāro režīmu represijās, nacistu veidotajās nometnēs vai izsūtījumā Sibīrijā,» uzsver ārlietu ministrs.

Pēdējo dienu laikā Zurofs Latvijas masu medijiem paudis ļoti kategorisku viedokli par 16. marta gājieniem Rīgas centrā.