Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izmisuši kredītņēmēji arvien vairāk vēršas pēc sociālās palīdzības

Rīgas domē arvien biežāk vēršas izmisuši kredītņēmēji, kuriem nepietiek līdzekļu iztikai un viņi lūdz domi piešķirt trūcīgās personas statusu, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

«Rīgas domē arvien vairāk vēršas iedzīvotāji, kuru ienākumi ir zem iztikas minimuma, bet pašvaldība nevar viņiem sniegt nepieciešamo sociālo atbalstu tāpēc vien, ka ģimene savulaik  ir paņēmusi kredītu veļas mašīnas, datora vai vienīgā mājokļa iegādei,» stāsta Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs (SC).

Viņš norāda, ka valdības noteikumi liedz pašvaldībai palīdzēt viņiem veselības aprūpes pakalpojumu apmaksā vai zāļu iegādē. «Viņi ir pilnīgā izmisumā, tāpēc šī situācija ir jāmaina, turklāt tas jādara nevilcinoties,» viņš piebilst.

Rīgas dome jau vērsusies valdībā ar lūgumu steidzami grozīt noteikumus, ļaujot trūcīgās personas statusu piešķirt arī cilvēkiem ar parādsaistībām

Pašlaik spēkā esošie Ministru Kabineta noteikumi neļauj par trūcīgu atzīt ģimeni (personu), ja tai ir parādsaistības. Šiem cilvēkiem nevar arī izsniegt nepieciešamās izziņas, lai viņi varētu saņemt valsts noteiktās kompensācijas par zālēm un medicīniskajām ierīcēm.