Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperte: samazinot valsts uzņēmumu vadītāju algas, būsim zaudētāji

Var jau būt, ka, esošajā situācijā samazinot valsts iestāžu vadītāju algas, kaut ko var ieekonomēt, tomēr ir skaidrs, ka šī ieekonomētā nauda nenonāk valsts budžetā, bet gan citur, līdz ar to ilgtermiņā valsts ir zaudētāja, šodien Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas rīkotajā diskusijā par politikas ietekmi uz valsts uzņēmumu darbu apgalvoja SIA «Eiro Personāls» valdes locekle Arta Biruma.

Biruma norāda, ja darba algas apmēru noteiks administratīvi, tad jārēķinās ar risku, ka var tikt apdraudēta pašas komercsabiedrības mērķu sasniegšana un konkurētspēja. Tā visa rezultātā samazinās arī valstij samaksāto nodokļu apmērs un valsts budžets nesaņem plānotos ienākumus.

«Protams, aptaujājot 20 gadus vecus jauniešus, viņi būtu ar mieru vadīt lielus uzņēmumus par daudz zemāku atalgojumu, nekā to saņem tagadējie vadītāji, tomēr ilgtermiņā uzņēmums būs zaudētājs. Ja mēs vēlamies, lai ilgtermiņā valsts kapitālsabiedrības ir konkurējuši un pelnoši uzņēmumi, tad viņu pārvaldība un vadība ir jābūvē pēc labākās pasaules biznesa prakses piemēra. Privātajā biznesā parasti valdē tiek ievēlēti uzņēmuma vadošie darbinieki - augstākā līmeņa vadītāji,» uzsver Biruma.

Personāla vadīšanas asociācija atbalsta grozījumus likumā par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām un uzskata, ka tie veicinās valsts kapitālsabiedrību valdes locekļu motivāciju, valžu depolitizāciju un dos pozitīvu efektu uzņēmumu konkurētspējas un valsts tautsaimniecības attīstībā.

Latvijas Personāla vadīšanas asociācija dibināta 1996.gadā, lai celtu personāla vadīšanas speciālistu kompetenci, kā arī lai parādītu efektīva personāla vadīšanas darba pozitīvo ietekmi uz uzņēmumu veiksmīgu darbību. Tā sekmē personāla vadības kā zinātnes un kā profesionālas nozares praktiskās darbības attīstību mūsu valstī, kā arī ceļ profesijas prestižu darba tirgū.