Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brigmanis: ZZS būs Dombrovska valdības stabilitātes garants

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kurai Saeimā ir 17 deputāti, būs Valda Dombrovska (JL) valdības stabilitātes garants, aģentūrai LETA apliecināja ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis apgalvoja, ka šodien ZZS padome ar aplausiem uzņēmusi ziņu par Tautas partijas (TP) aiziešanu no Dombrovska valdības un Brigmaņa citētos Kārļa Ulmaņa vārdus, ko viņš savulaik teicis par baltvāciešu aizbraukšanu no Latvijas: «Lai viņi brauc!»

Brigmanis apliecināja, ka ZZS neiesaistīsies nekādās separātās sarunās par jaunas valdības veidošanu, kura varētu nākt Dombrovska valdības vietā.

«Tautas partija ir pastrādājusi lielu cūcību, atstājot valdību valstij tik grūtā brīdī,» teica Brigmanis. Visi, kas mēģinās nogāzt Dombrovska mazākuma valdību, pieprasot tās ministru demisiju, pēc Brigmaņa teiktā, «pārvilks treknu svītru savām cerībām tikt ievēlētām nākamajā Saeimā».

TP izvirzītās prasības, pēc Brigmaņa domām, «bija ultimatīvas un varētu radīt problēmas valdības sadarbībā ar Starptautisko Valūtas fondu».

Kā ziņots, TP šodien Saeimas frakcijas un valdes kopsēdē nolēmusi pamest Dombrovska vadīto valdību, šodien pēc sanāksmes paziņoja TP līderis Andris Šķēle.

TP nolēmusi aiziet no valdības, taču nerosinās un neatbalstīs Dombrovska valdības demisiju, teica Šķēle.

Šāds TP lēmums seko Dombrovska paziņojumam atteikt TP divpusējas vienošanās slēgšanu, aicinot vienoti strādāt koalīcijā, lai izvērtētu priekšlikumus valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanai.