Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pazudušais Endijs arī mājās bijis ļoti noslēpumains

Pirms gandrīz diviem mēnešiem atrastā automašīna, ar ko braucis rīdzinieks Endijs Dālderis, ir pēdējā publiskā informācija, kas saistīta ar viņa pazušanu, vēsta laikraksts «Diena».

«Tikko sākam strādāt pie vienas versijas, meklēšanas rezultātā parādās vēl citas. Tas nav strupceļš, bet gan normāla likumsakarība,» laikrakstam stāsta Valsts policijas pārstāve Linda Neimane–Zobena.

Viņa tuvinieki Endiju raksturo kā aktīvu un pozitīvi domājošu puisi, taču, izrādās, ka viņš bijis ļoti noslēgts.

«Ir lietas, ko nezina neviens no mums,» stāsta Endija draudzene Zane, kad laikraksts interesējies par pazudušā darbiem, projektiem un finanšu apriti. Lai arī abi dzīvojuši kopā, viņa nav zinājusi, ko Endijs dara pa dienu laikā, kad viņa strādā. Pirms pāris gadiem Endijam, kad uz laiku viņš ar Zani bija pašķīries, bijis finansiāli veiksmīgs laiks.

Viņam izdevies ar ekipējumu nodrošināt savus hobijus hokeju un kaitbordingu, taču neviens tā arī nezina, ko īsti viņš darīja un cik pelnīja. Pēdējā gada laikā Endijam, kā ziņots, nebija pastāvīga darba. Zane viņam ik nedēļu devusi 20 latu degvielai, daļēji viņam palīdzējis tēvs.

Draudzene stāsta, ka kredītu Endijam neesot bijis, taču Mariuss, pārbaudot brāļa bankas kontus, secinājis, ka tajos bijuši vairāki simti latu. Viņš neesot plānojis pamest mājas uz ilgu laiku – mājās palikusi pase un citi dokumenti. Mariuss arī uzsver: «Lai arī cik sarežģītas būtu bijušas Endija un Zanes attiecības, viņš nekad nedarītu pāri savai ģimenei.» Endijs nekad neesot pazudis uz ilgāku laiku kā viena diena. Un arī tikai tad, kad ar kaitbordu iebrauca jūrā.

Endijs pagājušā gada 23. decembrī aizsteidzās uz aptieku pēc zālēm, taču neatgriezās. Tikai mēnesi vēlāk – 22. janvārī – nejauši garāmgājēji Raņķa dambī kādā pagalmā pamanīja meklēšanā izsludināto automašīnu – melnu minivenu «Mecedes Benz V 220». Automašīnā nekas nav liecinājis par vardarbību, taču tuvinieki ir pārliecināti, ka Endijs tur automašīnu pats nav novietojis.