Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīzes laikā vairāk iet kājām, nevis brauc

Sarūkot ekonomiskajai aktivitātei, mazinās arī iedzīvotāju mobilitāte un daudzi atteikušies no sabiedriskā transporta un ceļu mēro kājām, vēsta «Dienas Bizness».

Augot bezdarbam, iedzīvotājiem zūd nepieciešamība ikdienā pārvietoties ar sabiedrisko transportu un tas rezultējas ievērojamā pasažieru skaita un pasažieru pārvadātājuzņēmumu apgrozījuma samazinājumā.

Tomēr ir jāpiemin arī pārvadātāju savstarpējā konkurence - cilvēkiem ir izvēle - braukt ar vilcienu, autobusu, vai kādu citu sabiedrisko transportu, atkarībā no ērtību un cenas attiecības.

Uzņēmuma «Pasažieru vilciens» pārvadāto pasažieru skaits pagājušajā gadā samazinājies par 18% un šogad uzņēmums rēķinās ar 8-9% pasažieru skaita samazinājumu. Uzņēmuma pārstāvis kā iemeslu min ekonomiskās aktivitātes samazināšanos, taču uzver, ka ar modernākiem un ērtākiem vilcieniem uzņēmums varētu veiksmīgāk konkurēt ar citiem iekšzemes pasažieru pārvadātājiem.

Nav zināmi precīzi dati, kāds ir pasažieru skaita samazinājums «Rīgas satiksmē», uzņēmuma pārstāve Iluta Bērziņa laikrakstam min, ka tas varētu būt 20% robežās, salīdzinājumā ar 2008. gadu. Arī viņa prognozē, ka šogad sagaidāms pasažieru skaita kritums. «Galvenais ir saglabāt esoši sabiedriskā transporta pakalpojumu apjomu,» noteic Bērziņa.

Arī reģionos pasažieru pārvadātāji ir saskārušies ar klientu skaita samazināšanos.

Tāpat arī pagājušā gada laikā strauji pieaudzis velosipēdu lietotāju skaits – vai nu cilvēki pērk jaunus, vai arī velk ārā un no putekļiem notīra vecos, vēsta laikraksts. Veikalos iedzīvotāji arvien vairāk interesējas par pilsētas velosipēdu iegādi, un tas liecina, ka cilvēki vēlas nevis braukāt pa meža takām, bet izmantot tos kā pārvietošanās līdzekli uz darbu un atpakaļ.