Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijas bīskapi iestājas pret viendzimuma laulībām

Īrijas bīskapi apsver iespēju vērsties Konstitucionālajā tiesā, ja tiks apstiprināts likums par civilajām savienībām, kas šobrīd tiek apspriests valsts parlamentā, ziņo Vatikāna Radio. Bīskapi, kas 10. martā tikās kārtējā sanāksmē, pieņēma deklarāciju par ģimeni. Tā saucas «Kāpēc laulība ir svarīga?». Lai arī šobrīd apspriežamais likumprojekts neparedz bērnu adopciju viendzimuma partneriem, tomēr daudzos citos jautājumos tas pielīdzina viendzimuma savienības laulāto tiesībām, vēstī «baltic-ireland.ie».

«Tas nav savienojams ar izpratni par vīrieša un sievietes laulībā balstītu ģimeni kā valsts, nācijas un sabiedriskās kārtības neatņemamu nosacījumu,» uzsver bīskapi. Viņi atgādina, ka Īrijas Konstitūcija no valdības prasa «ar īpašu gādību rūpēties par laulības institūciju, kas ir balstīta uz ģimeni».

Baznīca Īrijā pauž raizes arī par to, ka likumprojekta tekstā trūkst atsauces uz sirdsapziņas iebildumiem. Tādējādi, cilvēki, kas reliģisku un ētisku motīvu vadīti iebildīs pret viendzimuma savienību reģistrāciju, riskēs nonākt ieslodzījumā līdz sešiem mēnešiem. «Ja tiks pieņemts likums, tas var nopietni iedragāt reliģisko un sirdsapziņas brīvību, ko Īrijas Konstitūcija garantē visiem pilsoņiem,» brīdina bīskapi.

Īrijas bīskapu sanāksmē, kas notika Maynooth, tika aplūkoti arī citi temati, tai skaitā jautājums par seksuālo vardarbību pret bērniem, par palīdzību Haiti zemestrīcē cietušajiem, par migrantu pastorālo aprūpi, situāciju Ziemeļīrijā, gatavošanos Euharistiskajam kongresam, kas 2012. gadā notiks Dublinā un par Priesteriskā gada svinībām.