Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvidāfrikas prezidenta sievas iecērt nopietnu robu valsts budžetā

Opozīcija apsūdzējusi Dienvidāfrikas Republikas prezidentu Džeikobu Zumu (Jacob Zuma) budžeta līdzekļu pārtērēšanā prezidenta trīs sievu un daudzo bērnu izdevumu segšanai, vēsta aģentūra «Bloomberg».

Atbildot uz likumdevēju pieprasījumu, DĀR prezidenta administrācija izsniedza izziņu, no kuras izriet, ka 2009. gadā valsts budžeta izdevumi prezidenta ģimenes uzturēšanai bijuši 15,5 miljoni randu (2,1 miljons ASV dolāru). Šī summa gandrīz divas reizes pārsniedz 2008. gada izdevumus, kad valsts prezidents bija Taro Mbeki.

DĀR prezidenta tā dēvētais «laulības dienests» apmaksā Zumas sievu ikdienas izdevumus, kā arī viņu ceļojumu izmaksas. Tāpat dienests algo prezidenta sievas apkalpojošo personālu, tajā skaitā sekretārus. Pēc prezidenta administrācijas vadītāja Kolinza Čabana vārdiem, «valsts nodrošina visu nepieciešamo materiālo, materiāli tehnisko un visu citu veidu atbalstu prezidenta sievām, lai viņas varētu pilnvērtīgi veidot savas karjeras un virzīt savas intereses».

Bez tam arī prezidenta bērni līdz 27 gadu vecuma sasniegšanai tāpat tiek oficiāli uzskatīti par materiāli atkarīgiem no tēva. 2009. gada oktobrī Zuma kļuva par tēvu jau divdesmito reizi - viņa pēdējā bērna māte ir kāda tuva DĀR prezidenta ģimenes drauga 39 gadus vecā meita.

Jāpiebilst, ka agrāk Dienvidāfrikas - valsts, kura salimstības ar AIDS ziņā ieņem pirmo vietu pasaulē - prezidents ir vairākkārt aicinājis pilsoņus saglabāt uzticību vienam partnerim un lietot prezervatīvus. Savas uzstāšanās, kura bija veltīta dienai cīņai ar AIDS, laikā 2009. gada 1. decembrī Zuma īpaši uzsvēra, ka katram cilvēkam ir pilnā mērā jāatbild par savu rīcību.