Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šodien iestāsies astronomiskais pavasaris

Lai gan zemi vēl klāj diezgan bieza sniega sega un gaisa temperatūra nav augsta, sestdien pulksten 19.32 sāksies astronomiskais pavasaris un dienas kļūs garākas par naktīm.

Saule jeb Saules centrs šķērso debess ekvatoru un pāriet no debess dienvidu uz debess ziemeļu puslodi. Zemes ziemeļu puslodē dienas kļūst arvien garākas, proti, iestājas pavasaris, bet Zemes dienvidu puslodē dienas kļūst arvien īsākas un iestājas rudens.

Tautas ticējumi vēsta: ja pavasara pirmā puse ir slapja, tad otra puse ir sausa, vai arī : kāds vējš pūš pavasarim iestājoties, tāds pūš visu vasaru.

Ja šajā nedēļas nogalē sinoptiķi sola pavasarīgu laiku un gaisa temperatūra pakāpsies līdz pat +10 grādiem, jau nākamās nedēļas sākumā tā pazemināsies.

Nedēļas nogalē Rīgā notiks pavasara saulgriežu ieskandināšanas pasākumi, kuros aicināti piedalīties gan pieaugušie, gan bērni, informē Rīgas dome.

Pavasara saulgriežu programma sāksies ar profesionālā pūtēju orķestra «Rīga» festivāla «Windstream» atklāšanas koncertu 20. martā pulksten 12 Rātslaukumā. Svētdien, 21. martā no pulksten 13 līdz 16 Lielās dienas rituālos, spēlēs un rotaļās varēs piedalīties Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā kopā ar folkloras draugu kopu «Skandinieki» un folkloras kopu «Dimzēns». Savukārt, no pulksten 12 Rīgas centrā - Bastejkalnā būs iespēja piedalīties pavasara iegavilēšanā ar šūpoļu kāršanu, iesvētīšanu, apdziedāšanu, olu kaujām, ripināšanu, kā arī ar sadancošanos un rotaļām.

Fenoloģiskais pavasaris nozīmē gājputnu atlidošanu, vizbulīšu uzziedēšanu un citas līdzīgas parādības.