Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Delna» no Dāldera sagaida LNB būvniecības trūkumu novēršanu

«Pieņemot lēmumu palikt Kultūras ministra amatā pēc tam, kad Tautas partija paziņoja par aiziešanu no premjera Valda Dombrovska valdības Ints Dālderis ir apņēmies turpināt nodrošināt valsts intereses un uzraudzīt apjomīgo Nacionālās bibliotēkas celtniecības projektu.»

Tā Dāldera lēmumu palikt kultūras ministra amatā komentē biedrība «Sabiedrība par atklātību Delna».

Biedrība norāda, ka laikā, kad notiek sarunas ar Nacionālo Būvkompāniju par celtniecības  turpmāko gaitu, ir svarīgi skaidri noformulēt valsts interesēm atbilstošu pozīciju un redzējumu par bibliotēkas celtniecības tālāko gaitu, ievērojot sabiedrības intereses un skaidri noformulēt par kādu summu «Gaismas pils» tiks uzcelta.

Tā arī sagaida konkrētu rīcību, kā ministrs novērsīs Valsts kontroles atklātos trūkumus «Gaismas pils» būvniecībā, īpaši pārskatot noslēgto būvniecības līgumu, un nekavējoties atradīs veidu, kā iepazīties ar apakšuzņēmēju līgumiem, kas ļautu nodrošināt efektīvu kontroli par izpildītajiem darbiem un veiktajiem maksājumiem. 

«Bez tam, pēc iespējas ātrā laikā ir jānodrošina, lai Kultūras ministrijā būtu pietiekama kapacitāte vadīt šī būtiskā projekta norisi,» norāda «Delna».

Jau vēstīts, ka Dālderis piektdienas rītā paziņoja, ka nolēmis palikt kultūras ministra amatā un izstāsies no Tautas partijas. Gandarījumu par to paudusi partija «Jaunais laiks», savukārt Tautas partija šādu lēmumu skaidro ar politiskās pieredzes trūkumu.