Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Visticamāk, neaizliegs zilo tunzivju starptautisko tirdzniecību

ANO Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (CITES) noraidījusi ierosinājumu aizliegt Atlantijas zilo tunzivju starptautisko tirdzniecību, Japānai par šādu lēmumu paužot atzinību, bet Eiropai brīdinājumus, ka tagad šai sugai draud izmiršana pārmērīgas nozvejas dēļ.

Monako delegācijas vadītājs Patriks van Klaverens, kas pirmais iesniedza ierosinājumu aizliegt zilo tunzivju tirdzniecību, norādīja, ka ANO organizācija ar šo lēmumu parakstījusi nāves spriedumu šai sugai, kas tik iecienīta suši ēdienos.

Komerciālās zvejas dēļ zilo tunzivju skaits sarucis par 80% Austrumatlantijas un Vidusjūras reģionos, kuros arī tika plānots noteikt šo zivju tirdzniecības aizliegumu.

Tajā pat laikā Japānas premjerministrs Jukio Hatojama jau paudis gandarījumu par CITES balsojumu un uzsvēris, ka nevis aizliegums, bet gan labāka situācijas pārvaldība palīdzētu šo zivju saglabāšanai.

«Tas nozīmē, ka zilo tunzivju eksports turpināsies, un es domāju, ka tas ir labi, ka zilo tunzivju cena nepalielināsies,» sacīja premjers.

Tomēr gan ASV, gan Eiropas Savienības amatpersonas uzskata, ka šīs sugas izdzīvošana ir apdraudēta.

«Ja netiks īstenoti pasākumi, pastāv ļoti nopietni draudi, ka zilās tunzivis vairs neeksistēs,» sacīja Eiropas vides komisārs Janess Potočniks.

Tādējādi zilo tunzivju liktenis šobrīd ir Starptautiskās Atlantijas tunzivju saglabāšanas komisijas (ICCAT) pārziņā.