Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Barčai uzdod izstāties no TP frakcijas

Liepājas partijas (LP) vadība izvērtējusi Tautas partijas (TP) šīs nedēļas rīcību un nolēmusi uzdot savai pārstāvei Saeimā Aijai Barčai izstāties no TP frakcijas un kļūt par neatkarīgo deputāti.

To aģentūrai BNS apstiprināja Barča.

«Mēs jau esam to pārrunājuši, un lēmums jau ir pieņemts,» teica parlamentāriete, kura Saeimā ievēlēta no TP deputātu kandidātu saraksta, taču vienmēr skaidri norādījusi, ka viņas balsojumi un viedoklis, jo īpaši sociālajos jautājumos, ir saskaņā ar Liepājas partijas nostāju.

Barča norādīja, ka līdz ar to tuvākajā laikā viņa iesniegs lūgumu izslēgt viņu no TP frakcijas un turpmāk darbosies kā neatkarīgā deputāte. Viņa gan vēlreiz apliecināja, ka darbosies saskaņā ar LP pozīciju un saviem ieskatiem attiecībā uz jautājumiem, kas ir viņas pašas vadītās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas kompetencē.

Līdz ar to TP frakcija vairs nebūs lielākā Saeimā, jo pēc Barčas aiziešanas tajā būs vairs tikai 18 deputātu - tikpat, cik ir apvienības «Saskaņas centrs» frakcijā.

Jau vēstīts, ka pēc Tautas partijas paziņojuma trešdien par izstāšanos no koalīcijas mazākuma valdības pārstāvji nolēma sākt sarunas ar opozīcijas partijām, kā arī atsevišķiem to pārstāvjiem, lai vienotos par sadarbību līdz jaunajam Saeimas sasaukumam jautājumos par valsts finansiālās stabilitātes nodrošināšanu.

Koalīcijā iekļauties aicināta vien partija LPP/LC, kura par šo piedāvājumu spriedīs pirmdien valdes sēdē. Savukārt ar SC pārstāvjiem premjers un viņa partijas biedri piektdien vienojās par regulārām konsultācijām turpmāk un SC ekspertu iesaistīšanu valsts budžeta sagatavošanā.

Ziņots arī, ka Liepājas partijas līderis un pilsētas mērs Uldis Sesks aģentūrai BNS iepriekš apliecināja - reģionālais politiskais spēks, ar kuru TP saista jau ilgstoša sadarbība, par šādu lēmumu nebija informēts. Viņš arī pauda nožēlu, ka «pašlaik, kad valstij jākonsolidē spēki, notiek tieši pretējais».

LP pašlaik turpinot pārrunas ar vairākām Saeimā pārstāvētām partijām par iespējamo sadarbību, tostarp ar apvienību «Vienotība». «Ir jāskatās uz to, kas notiek valstī kopumā. Mums ir ļoti atbildīgi jāizvērtē, kurš Liepājai kā reģionam, kam vajadzīgi atbalstoši valdības lēmumi un rīcība, ir tas spēks, kas var palīdzēt,» norādīja Liepājas mērs.

Liepājas partija 2006. gadā noslēdza sadarbības līgumu ar TP, kas paredzēja Liepājas partijas pārstāvim startēt pagājušajās Saeimas vēlēšanās. Liepājas partiju Saeimā patlaban pārstāv Aija Barča.