Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ātrā palīdzība nepārtrauks darbu ne uz mirkli

LRNMPKMA valdes locekļi, iepazīstoties ar mēdijos izskanējušo informāciju un tai sekojošo aizliegumu NMPD Rīgas reģionālajam centram slēgt līgumu par autotransporta pakalpojumu iepirkumu no Rīgas Sanitārā transporta autobāzes (RSTA), izsaka sapratni par, acīmredzot, visiem nepietiekami skaidro situāciju ar šķietamo iepirkuma summas griestu palielināšanos, taču vienlaikus pauž bažas par iespēju šīs neizpratnes dēļ novilcināt līguma noslēgšanu, kas varētu  apdraudēt neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) sniegšanu Rīgas reģionālā centra (RRC) apkalpes teritorijā, pazaudējot iespēju saņemt šo pakalpojumu vispār. 

Precīzi prognozēt ilgtermiņā NMP pakalpojuma apjomu, t.i. reāli nepieciešamo brigāžu skaitu ir neiespējami. Līguma priekšmets ir nevis mašīnas, bet pakalpojums, t.i. stundas un 1 km izmaksa, ar cenā iekļautu nodrošinājumu ar prasībām atbilstošu aprīkotu autotransportu, degvielu, apmācītu autovadītāju, mašīnas apkopi, operatīvu aizvietošanu, darbinieku atalgojumu un apdrošināšanu.

RRC brigāžu (t.i. t.sk. arī autotransporta) noslodze ir visaugstākā un katru dienu teritorijā tiek nodarbināti 65 transporta līdzekļi, no kuriem jau šobrīd 42% ir vecāki par 5 gadiem.

Pakalpojums tiek apmaksāts pēc fakta, ar pēcmaksu par padarīto darbu un konkursa rezultātā tā maksimālais apjoms tiek pieļauts līdz 31,6 miljonam, ievērojot RRC apkalpes teritorijas paplašināšanos 2010.gadā, salīdzinot ar iepirkuma procedūras uzsākšanas brīdi, veidojot vienoto NMPD.

RRC šobrīd pilda ap 55% visu valsts NMP izsaukumu. Esošais līgums paredz autotransporta pakalpojuma nodrošināšanu līdz š.g. 1.maijam.

Asociācijas valdes locekļi nepieļauj iespēju,  ka NMP sniegšana iedzīvotājiem tiešām varētu tikt pārtraukta Latvijas valstī jebkurā teritorijā pat uz visīsāko laika sprīdi, pieņemot, ka jebkurai institūcijai valstī, tāpat kā neatliekamās medicīnas profesionāļiem visaugstākā prioritāte ir cilvēka dzīvība un labklājība.

Asociācijas valde lūdz visas iesaistītās institūcijas nekavējoši noņemt medijos izplatīto spriedzi par NMP sniegšanas apdraudējumu RRC apkalpes teritorijā no Kandavas līdz Siguldai, Ādažiem un arī pārējā Latvijas teritorijā, kur iesaistītas RRC brigādes un garantēt, ka palīdzības sniegšana netiks iedzīvotājiem pārtraukta ar 1.maiju sanitāro transportlīdzekļu nenodrošināšanas dēļ.