Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plūdu laikā aicina neaizmirst par mājlopiem

Gatavojoties gaidāmajiem paliem, ir jāpadomā ne tikai par savu iedzīvi, bet arī par mājlopiem, atgādina Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Plūdu apdraudētajos rajonos mājlopu īpašniekiem jau laikus ir jāsāk gatavot barības un ūdens krājumi, jāpārbauda elektroenerģijas avoti, pārvietojamās slaukšanas iekārtas, kā arī jāizvērtē nepieciešamība krīzes situācijas gadījumā dzīvnieku evakuācijas iespējas.

PVD norāda, ka zirgu, govju, kazu un aitu evakuāciju no plūdu apdraudētajām teritorijām var veikt vai nu ar autotransportu, vai nu dzīvniekus pārdzenot uz pagaidu improvizētu novietni neaplūstošā vietā.

Pagaidu dzīvnieku novietne var būt šķūnis, piemērota noliktava vai pat vienkārši norobežota teritorija zem klajas debess, kuru neapdraud palu ūdeņi.

Uz dzīvnieku pagaidu mītni vajadzētu laikus nogādāt visu nepieciešamo dzīvnieku aprūpei - barības un ūdens krājumus, slaukšanas iekārtas.