Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jelgavas novadā plūdu dēļ evakuē pirmās ģimenes

Jelgavas novadā jau ir pirmās plūdu dēļ evakuētās ģimenes, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas novada pašvaldībā.

Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs informē, ka plūdu situācija pašvaldībā tiek kontrolēta.

«Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, ledus sastrēgums Lielupē, kas no rīta atradās pie Mežotnes, pašlaik nedaudz pārvietojies Staļģenes virzienā,» atzīst izpilddirektors. Ledus kustēšanās Lielupē citur nav novērota.

Pēc viņa rīcībā esošās ap plkst.15 saņemtās informācijas, novadā plūdu dēļ no mājām prom devušās divas ģimenes. Viena evakuēta Platones pagastā kopā ar mājlopiem, bet Svētes pagastā ģimene no savām mājām devusies pie radiniekiem Jelgavā.

Kopumā Jelgavas novadā applūdušas vai no ārpasaules nošķirtas teritorijas un mājas, kuras jau iepriekš tika apzinātas kā potenciāli applūstošas. Līdz ar to šo māju iedzīvotāji ir informēti par to, kur vērsties, ja ūdens turpinās celties.

Romānovs atzīst, ka daudz lielākas problēmas kā gaidīts sagādājušas Lielupes pietekas. «Pat vecākie iedzīvotāji, kas to krastos dzīvojuši visu savu mūžu, neatceras tādu sniega daudzumu uz laukiem un mežos, kā šogad,» klāsta Romānovs.

Atsevišķos pagastos, uz laukiem kūstot lielām sniega daudzumam, pārplūduši vietējās nozīmes ceļi. Piemēram Zaļenieki-Glūda valsts autoceļu apsaimniekotais ceļš. Applūdušās vietas ir apzinātas un apsaimniekotāji operatīvi regulē satiksmi pa citiem ceļiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldes pārstāvis Andris Beitāns, pie Staļģenes tilta no ārpasaules atgrieztas apmēram 4-5 mājas, vēl uz Jelgavas pusi arī apmēram uz tikpat daudzām mājām applūduši daļa ceļu.

Pēc viņa stāstītā, pagaidām neviens nav vēlējies evakuēties, bet, ja ūdens līmenis turpinās celties, situācija varētu kļūt daudz kritiskāka.

«Šie ir tādi normāli plūdi,» atzīst Beitāns, «ne paši lielākie, ne mazākie.«

Vietējie iedzīvotāji, kas jau ilgāku laiku dzīvo šajā teritorijā, ļoti veiksmīgi tiekot galā pašu spēkiem - visiem esot laivas. Lielāku izbrīnu plūdi izraisījuši tām ģimenēm, kas applūstošajās teritorijās savas jaunbūves uzcēluši pēdējo gadu laikā, jo pāris gadus tik lieli plūdi nav bijuši.