Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzīvokļu biedrība nekautrējas meklēt sētnieku ar augstāko izglītību

«Meklējam sētnieku. Prasības – augstākā tehniskā izglītība» – tāds darba sludinājums bijis kādā no populārākajiem sludinājumu portāliem, ziņo «Latvijas Avīze».

Šādu sludinājumu bija ievietojusi dzīvokļu īpašnieku biedrība «Palmu – 6», vēstī laikraksts.

Biedrības valdes locekle Mairita Libauere, jautāta, kāpēc izvirzītas tik augstas prasības dzīvojamā nama sētniekam, bija atklāta: «Esam novērojuši, ka cilvēki ar augstāko izglītību parasti ir ar augstāku atbildības izjūtu nekā citi. Turklāt cilvēki ar augstāko izglītību lielākoties ir inteliģenti, solīdi un pieklājīgi. Mums ir sakopta māja, un vēlamies, lai arī sētnieks tāds būtu. Kāpēc gan mēs nevarētu izvirzīt šādas prasības, ja daudzi cilvēki arī ar augstāko izglītību šobrīd ir bez darba?» – raksta «Latvijas Avīze».

Tehniskā augstākā izglītība nepieciešama tālab, ka meklētajam sētniekam jābūt ar pievienoto vērtību, faktiski tādam kā mājas saimniekam – jāprot salabot krāni, jābūt elektriķa prasmēm, stāstījusi biedrības pārstāve.

Neraugoties uz augstajām prasībām un ne pārāk augsto darba samaksu, interese par šo vakanci bija liela. Libauere stāsta: tikko sludinājums publicēts, zvanījuši interesenti. No aptuveni 20 zvanītājiem tomēr tikai trīs bijuši ar augstskolas diplomu.

Personāla atlases uzņēmuma «CVMarket» direktors Vladimirs Korickis domā, ka konkrētajā gadījumā potenciālais darba devējs pārspīlējis prasības. Taču viņš atzīst, ka kopumā darba devēju prasības bezdarba laikā ir paaugstinājušās, vērojama pat tendence, ka darba devēji atlaiž darbiniekus un meklē lētākus, bet ar labākām prasmēm.