Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FK «Ventspils»: Barkovska aizturēšanas iemesli nav saprotami

Nesenie notikumi, kas ir saistīti ar [s:32188], visiem kluba darbiniekiem un valdei bija šokējoši, tā portālam «Apollo» sacīja «Ventspils» futbola klubā.

«Mēs ļoti ceram, ka uzsāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā objektīvi tiks noskaidroti visi situācijas apstākļi un izvirzītie pārmetumi izrādīsies nepamatoti,» teikts kluba paziņojumā.

Tāpat FK «Ventspils» paziņo, ka ne kluba prezidentam, ne kluba valdei, ne administrācijai nav zināmi tie apstākļi, pamatojoties uz kuriem attiecīgā izmeklēšanas iestāde pieņēma lēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu, kā arī pieņēma lēmumu aizturēt  Barkovski. Šādu informāciju futbola klubam nesniedz arī policija.

Kas attiecas uz presē izplatīto informāciju, par to, ka uz atsevišķiem futbolistiem it kā tika izdarīts spiediens (konkrēti uz Vitu Rimku un Denisu Kačanovu), tad FK «Ventspils» paziņo:

1) Bijušie FK «Ventspils» futbolisti Vits Rimkus un Deniss Kačanovs tiešām tika atstādināti no komandas treniņiem sakarā ar aizdomām par viņu piedalīšanos totalizātoru darījumos. FK «Ventspils» rīcībā ir arī oficiālā vēstule no UEFA (datēta 16.09.2009.), kurā tiek norādīts uz aizdomām par Rimka un Kačanova iesaistīsanos totalizātoru darījumos, kā arī tika izteikts lūgums noskaidrot situāciju. Klubs veica iekšējo izmeklēšanu un nonāca pie secinājuma, ka UEFA izteiktās aizdomas varētu būt pamatotas un tāpēc ir nepieciešams izbeigt darba attiecības ar augstākminētiem spēlētājiem.

2) FK «Ventspils» atzīmē, ka domstarpības, kas rodas starp klubu un spēlētājiem, tiek izskatītas Latvijas futbola federācijas Disciplinārās komisijas sēdēs (LFF DK). Konkrēts lēmums par «brīvā aģenta» statusa piešķiršanu Rimkum tika pieņemts LFF DK sēdē 2009. gada 22. decembrī, kas tika fiksēts LFF DK protokolā Nr. 53. Tāds pats lēmums tika pieņemts arī attiecībā uz Kačanovu 2010. gada 17. martā, kas tika fiksēts LFF DK protokolā Nr. 5. Ar abiem futbolistiem visas savstarpējās līgumiskās saistības tika pilnībā izpildītas un tas ir arī fiksēts minētajos protokolos.

Sakarā ar iepriekš minēto, FK «Ventspils» vēlreiz atzīmē, ka Barkovska aizturēšanas iemesli tai nav zināmi un saprotami, un izsaka cerību, ka tuvākajā laikā situācija tiks atrisināta un tiks noskaidroti lietas patiesie apstākļi. Neskatoties uz izveidojušos situāciju, klubs turpina plānveidīgu sagatavošanos sezonai un pieliks maksimālās pūles, lai tiektos pēc tādiem rezultātiem ar kādiem tas iepriekšējās sezonās ir iepriecinājis savus līdzjutējus.