Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Balsojumā par Maizīti prognozē lielas jukas

Lai gan Saeimas balsojums par ģenerālprokurora Jāņa Maizīša atkārtotu apstiprināšanu amatā, visticamāk, būs pozitīvs, «Jaunā laika» Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis paredz, ka balsojumā varētu būt lielas jukas.

Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» Zaķis prognozēja, ka tik vienkārši viss nebūšot, jo  jau tagad ir zināmas tās frakcijas, kuras paudušas atbalstu Maizīša kandidatūrai.

Tomēr, neskatoties uz paredzamajām jukām, Zaķis ir pārliecināts, ka ar diezgan lielu balsu vairākumu Maizītis tiks ievēlēts par ģenerālprokuroru atkārtoti.

«Ja man jāmēģina noprognozēt, tad ar lielāko, stipri lielāko varbūtību, tiks apstiprināts,» viņš sacīja.

Savukārt partijas «Sabiedrība citai politikai» Saeimas deputāts Artis Pabriks norādīja, ka vienalga – slēgts balsojums, vai atklāts, tāpat jau aptuveni būs zināms, kurš balsojis par Maizīti, un kurš pret.

Krietni vien atturīgāks prognozēs bija «Saskaņas centra» deputāts Aleksandrs Klementjevs. Lai arī viņam pašam iebildumu pret Maizīša kandidatūru nav, frakcija vēl nāks klajā ar savu paziņojumu.

Arī partijas LPP/LC pārstāvis Vitālijs Aizbalts pagaidām no prognozēm atturas, skaidrojot, pa partijas frakcija jau trešdien sanāks kopā, lai šo jautājumu apspriestu. Tāpat arī pats Maizītis tikšot uzaicināts uz frakciju un tikai tad partija paziņos savu lēmumu.

Jau vēstīts, ka Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs nolēmis ģenerālprokurora amatam atkārtoti virzīt Jāni Maizīti ģenerālprokurora amatam. Maizītis šajā amatā strādā jau otro termiņu pēc kārtas.