Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā būtiski samazinājies alkohola patēriņš

Alkoholisko dzērienu ražotāji apgalvo, ka pēdējo 18 mēnešu laikā nozarē ir zaudētas vismaz 15000 darbavietu, vēstī [s:32206].

Saskaņā ar «Drinks Industry Group of Ireland» (DIGI) ziņojumu, ik dienu darbību izbeidz viens bārs vai restorāns, bet alkohola patēriņa līmenis, salīdzinājumā ar ekonomikas uzplaukuma gadiem, ir samazinājies par vairāk nekā 20%.

DIGI vadītājs Kierans Tobins norādīja, ka «Īrijas dzērienu pārdošanas un patēriņa nozarei, kā jau bija paredzams, 2009. gads izrādījās vēl sliktāks par 2008., kas nozīmē, ka tas bija sliktākais gads, ko var atcerēties.»

Ja 2008. gadā apjoma kritums bija 5,9%, tad pagājušajā gadā — jau 8,9%.

«Kaut arī daļēji šī samazināšanās ir saistīta ar to, ka pēdējo 18 mēnešu laikā ievērojami palielinājies alkohola iegādes apjoms aiz robežas, tomēr pat neņemot to vērā, alkohola patēriņš 2009. gadā Īrijā samazinājies par vairāk nekā 7%,» norādīja Tobins.

Ziņojuma autors komentēja, ka tirdzniecības apjoma kritums ir būtisks — sidram tas samazinājās par 5,9%, alum par 6,5%, vīnam par 6,9% un stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem par 18,5%.

DIGI prognozē, ka alkohola tirdzniecības apjomi arī šajā gadā samazināsies par 5%.