Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zina, cik maksā «Coca-Cola», bet nezina, cik piens

Latvijā bērni līdz pat santīma precizitātei zina, cik maksā populārais gāzētais dzēriens «Coca-Cola», taču samulst, kad jāatbild, cik maksā litrs piena. Tas pēc vidusskolēnu domām maksā līdz pat 1,2 latiem litrā, vēsta «Diena».

Privātpersonu finanšu institūta nesen veiktā pētījuma rezultāti neiepriecina: jauniešu izpratne par privātu finanšu pārvaldīšanu ir visai zemā līmenī, kaut gan attiecībā uz saviem nākotnes ienākumiem skolēni ir noskaņoti ļoti optimistiski.

Liela daļa jauniešu aptaujā norādījuši, ka pēc vidusskolas beigšanas pelnīs 600 latus «uz rokas», taču uzreiz nevarēja nosaukt pat pāris profesiju, kurās šo algu patlaban saņem pieaugušie.

Vidusskolēniem piedāvātajā testā par kreditēšanu, nodokļiem, uzkrājumiem vidēji katrs jaunietis pareizi atbildēja tikai uz pieciem jautājumiem no 12, un tikai 1% spēja sniegt pareizu atbildi uz vairāk nekā 10 jautājumiem. Vismazākā izpratne ir par kreditēšanas jautājumiem, uzkrājumu veidošanu, savukārt vislielākais «baltais plankums» izrādījās jautājums par to, kā veidojas pensijas apmērs – to nezināja 55% respondentu.

Tāpat skolēnu pašu vērtējums par savām zināšanām finanšu jomā ir zems, jo tikai 48% domā, ka viņu zināšanu līmenis ir labs vai teicams.