Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudze: Latvijā ir nosacīti mazākumvaldība

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS) norāda, ka Latvijā patlaban ir tikai nosacīti mazākumvaldība, jo laikā, kamēr partija LPP/LC pieņems lēmumu par dalību valdībā, tā tomēr solījusi atbalstīt koalīciju.

«Jebkurš darbs mazākumā – tie ir pavisam citi spēles noteikumi. Šeit patiešām izpaužas tas, ka politika ir kompromisu māksla, jo ir jāmeklē sabiedrotie, jābūt daudz vairāk pamatotiem pieņemamajiem lēmumiem,» intervijā Latvijas Radio sacīja Daudze.

Tāpat viņš norādīja, ka koalīcijai ir īpaši jāuzmanās no opozīcijas, kas šobrīd ir matemātiskā vairākumā. Līdz ar to ir ļoti jāizvērtē, vai pirmajā brīdī ļoti skaisti un populāri priekšlikumi, ja tie tiek atbalstīti, nenes valstij zaudējumus un problēmas ilgtermiņā.

«Šis ir brīnišķīgs laiks, lai tās partijas, kas nav pozīcijā, pierādītu, ka spēj domāt par valsti,» viņš noteica.

Savukārt šī situācija, kad valdībai ir jādarbojas mazākumā, stiprina koalīciju, jo tai jābūt daudz fleksiblākai, mobilākai un koncentrētākai, lai sasniegtu tos mērķus, kas ir izvirzīti, uzsvēra Daudze.