Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IUB «ātro» transporta konkursā konstatē nepilnības

Iepirkumu uzraudzības birojs konstatējis, ka ātrās palīdzības transporta konkursa prasības ir ierobežojušas konkurenci – šajā konkursā varēja uzvarēt tikai viens pretendents - uzvaru guvusī kompānija «Rīgas sanitārā transporta autobāze».

To laikrakstam «Diena» apstiprinājis IUB vadītājs Andrejs Tiknuss.

Ko tālāk darīt ar šo iepirkumu, nāksies izlemt premjeram kopā ar veselības ministra pienākumu izpildītāj Lindu Mūrnieci (JL), IUB iespējamos risinājumus nav piedāvājis.

Laikraksts atgādina, ka premjeru Valdi Dombrovski (JL) interesēja, kā varēja rasties desmit miljonu liela atšķirība starp konkursa prognozēto līgumsummu 21,6 miljoniem latu un līguma galasummu 31,6 miljoniem latu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests skaidroja – iespējams, piecu gadu līguma gaitā tikšot iztērēta daudz mazāka summa, turklāt varbūt vajadzēs ne tikai 65, bet līdz 85 mašīnām. Savukārt Tiknuss saka – nekad iepriekš nav redzēta tik liela – 30% – atšķirība starp prognozēto un beigu summu, taču tā varot būt. IUB iepirkuma procedūrā konstatējis citas nepilnības un pretrunas ar likumu.

Konkursa nolikums paredzēja, ka pretendentiem piedāvājuma atvēršanas brīdī jābūt ne mazāk kā 65 automašīnām, tām jābūt piešķirtam operatīvā transportlīdzekļa statusam un jābūt reģistrētām Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Šādas prasības ierobežo iespējamo pretendentu loku un ir pretrunā ar Publisko iepirkumu likuma mērķi. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests skaidrojis, ka uzvarētājam pakalpojumu jāsāk sniegt jau divas nedēļas pēc līguma slēgšanas un ka darbs jāsāk nekavējoties.

Tiknuss skaidro, ka Latvijā vienīgais uzņēmums kam ar pietiekamu mašīnu skaitu bija uzvarējusī autobāze. Viņš arī šaubās, ka starptautisks uzņēmums konkursa laikā – divos mēnešos – būtu izpildījis visas prasības. «Mūsu skatījumā citi tur vienkārši netika klāt,» saka IUB šefs.