Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rozentāle: ir apdraudēta ātrās palīdzības saņemšana

Bijusī veselības ministre Baiba Rozentāle (Tautas partija) uzskata, ka līdz ar jauna neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu konkursa rīkošanu un centieniem panākt esošo ātrās palīdzības transporta nomas līgumu pagarināšanu ir apdraudēta ātrās palīdzības saņemšana Rīgas, Rīgas rajona un Tukuma iedzīvotājiem.

Rozentāle, lūgta komentēt izskanējušo informāciju par jauna konkursa rīkošanu, aģentūrai BNS minēja, ka uz aicinājumu ātrās palīdzības autotransporta nodrošinātājiem pagarināt esošo nomas līgumu par auto izmantošanu otra puse var atbildēt noraidoši un sadarbību neturpināt. Tādā gadījumā galvaspilsētā būtu apdraudēta neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšana.

«Tas nozīmē, ka pēc 1.maija ātrās palīdzības pakalpojumu sniegšana būtu apdraudēti,» pauda bijusī veselības ministre.

Viņa arī pastāstīja, ka iepriekš par konkursa nolikumu neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu nodrošināšanai bijusi prasība par potenciālā sadarbības partnera triju gadu pieredzi autotransporta pakalpojumu nodrošināšanā un nevienam pret to nebija iebildumu.

Rozentāle arī norādīja uz jau iepriekš pausto, ka šajā gadījumā vērojama privātā biznesa vēlme pārdot automašīnas, taču tas, kas nepieciešams, ir pakalpojums, nodrošinot ātrās palīdzības auto un to apkopi.

Jau vēstīts, ka ātrās palīdzības automašīnu un šoferu pakalpojumu nodrošināšanai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālā centra vajadzībām tiks rīkots jauns konkurss, informēja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

Premjers Valdis Dombrovskis trešdien tikšanās laikā ar veselības ministres pienākumu izpildītāju Lindu Mūrnieci (abi - «Jaunais laiks») vienojās, ka Mūrniece vērsīsies pie sanitārā transporta autobāzes vadības ar lūgumu pagarināt neatliekamās medicīniskās palīdzības autotransporta nomas līgumu līdz šā gada beigām, lai ātrā palīdzība varētu turpināt netraucēti pildīt savas funkcijas, kā arī lai varētu organizēt jaunu likuma prasībām atbilstošu iepirkuma konkursu.

Ziņots arī, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) saskatījis konkurenci ierobežojošus nosacījumus ātrās palīdzības automašīnu un šoferu pakalpojumu iepirkuma konkursā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģiona centra vajadzībām.

IUB Kontroles departamenta direktore Inta Vingre aģentūrai BNS pavēstīja, ka, pēc IUB uzskata, konkurenci ierobežojoša ir konkursa nolikumā iekļautā prasība, ka piegādātāja rīcībā piedāvājuma iesniegšanas brīdī ir jābūt 65 operatīvajiem transporta līdzekļiem.

Birojs pauž viedokli, ka vērtēšanas kritērijos nepamatoti iekļauta arī prasība par pakalpojuma sniegšanu atbilstoši kvalitātes vadības sistēmai «ISO 9000», jo šādas sistēmas esamība «nav uzskatāma par kritēriju, kas saistīts ar līguma priekšmetu».

Papildus IUB arī konstatējis, ka saskaņā ar tehnisko specifikāciju pēc pasūtītāja papildu pieprasījuma operatīvie transporta līdzekļi tiks aprīkoti ar papildu aprīkojumu, kas nav minēts tehniskajā specifikācijā. Birojs norāda, ka pasūtītājs attiecīgās iepirkuma procedūras dēļ ir tiesīgs no piegādātāja iepirkt tikai to aprīkojumu, kas paredzēts tehniskajā specifikācijā.

NMPD savā skaidrojumā nepiekrita IUB norādītajam par pretendentu loka ierobežošanu, skaidrojot, ka stingri noteikti konkursa nosacījumi ir iespēja, kā maksimāli samazināt pasūtītāja risku vispār nesaņemt nepieciešamo pakalpojumu. Pēc dienesta uzskata, lai objektīvi izvērtētu pretendenta piedāvājumu, jau pretendenta vērtēšanas laikā ir jāpārliecinās nevis tikai par vēlmi, bet arī spēju sniegt pakalpojumu.

Ministru prezidents iepriekš aizliedza Veselības ministrijai slēgt līgumu par transporta iegādi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajam centram līdz IUB atzinuma saņemšanai.

Ar firmu «Rīgas sanitārā transporta autobāze», kas arī bijusi vienīgā piedāvājuma iesniedzēja, līgumu bija paredzēts slēgt 22.martā par 31,67 miljoniem latu, kas ir par desmit miljoniem latu vairāk, nekā sākotnēji tika prognozēts.