Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lipmans: valdībai jāizlemj, vai valstij ir vajadzīgi profesionāli sportisti

Par pieticīgo valsts atbalstu vīlies Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans uzskata, ka valdībai pienācis laiks izšķirties, vai Latvijā ir vajadzīgi profesionāli sportisti.

Hokejs jau deviņdesmitajos gados kā profesionāls sporta veids Latvijā varēja nomirt, un valsts šo sporta veidu joprojām nav pienācīgi atbalstījusi, trešdien žurnālistiem stāstīja Lipmans.

Viņš neslēpa, ka hokejs ir viens no visdārgākajiem sporta veidiem, taču citviet pasaulē tas saņemot nopietnu valsts atbalstu. Turpretī Latvijā vecākiem bērnu treniņi hokejā izmaksā tik dārgi, ka ģimenes ar pieticīgākiem ienākumiem to nevar atļauties, bet nereti tieši trūcīgāko vecāku atvases mēdz gūt lielākos panākumus.

«Latvijā valsts nav uzcēlusi nevienu hokeja laukumu, kur nu vēl arēnu. Valdībai ir pienācis laiks izlemt, vai tai ir vajadzīgi profesionāli sportisti, kas nes valsts vārdu pasaulē,» šķendējās Lipmans. Viņš lepojās, ka Kanādā Latviju uzskata par hokeja lielvalsti, lai gan iedzīvotāju skaits te tikai nedaudz pārsniedz divus miljonus cilvēku.

LHF prezidents uzsvēra, ka neviens cits sporta veids Latvijā neizpelnās tik lielu skatītāju uzmanību kā hokejs, tādēļ valsts atbalsts būtu pelnīts. Valstij būtu jāpievērš lielāka uzmanība sportam, lai dotu iespēju nodarboties jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, kad viņi kļūst pastāvīgāki. Viņš uzsvēra, ka arī Latvijas valstsvienības panākumi veicina bērnu un jauniešu interesi spēlēt hokeju, kas jo īpaši ir jūtams pēc izlases veiksmīgiem startiem pasaules čempionātos.

Hokeja dārdzība gan nav svešs jautājums arī labklājības ziņā par Latviju labvēlīgākās valstīs. Kādreizējais Latvijas valstsvienības galvenais treneris Kurts Lindstrēms aģentūrai BNS iepriekš teica, ka lielo izmaksu dēļ arī viņa dzimtajā Zviedrijā hokejs lielam skaitam bērnu ir nesasniedzams, bet citos sporta veidos izmaksas ir daudz mazākas, tādēļ daudzi talanti paliek ārpus hokeja.