Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Bensons auto» lielākais kreditors joprojām ir valsts

Lielākais «Bensons auto» kreditors joprojām ir valsts, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» saka kādreiz veiksmīgā automašīnu «Honda» oficiālā tirgotāja «Bensons auto» īpašnieks Māris Bensons.

«Lielākais prasītājs joprojām ir valsts ar nodokļiem. Tad ir «Swedbank» un divas līzinga kompānijas. Pārējie kreditori ir trīs četri uzņēmumi, kuriem parādu apjoms nepārsniedz 10 000 latu. Ir sāpīgi, ka kādam darbiniekam nav samaksāta mēnešalga, kas viņam ir liela summa,» stāsta Bensons.

Kā ziņots, 2009. gada sākumā «Bensons auto» nodokļu parāds valstij bija 1,48 miljoni latu. Pērn decembrī uzņēmuma kreditori vienojās par «Bensons auto» bankrota procedūras sākšanu.

Uzņēmējs skaidro, ka pēc bankrota procedūras pabeigšanas uzņēmums tiks likvidēts. «Tiek pārdoti aktīvi un apmierinātas kreditoru prasības,» norāda Bensons.

Viņš prognozē, ka uzņēmuma aktīvu pārdošana tomēr nespēs nosegt visas kreditoru prasības. «Ja nosegtu, tad nebūtu šīs bankrota procedūras,» norāda Bensons.

Automašīnu tirdzniecības uzņēmums «Bensons auto», kas līdz 2005. gada februārim darbojās ar nosaukumu «MDL Motors», dibināts 1993. gadā un bija «Honda» automašīnu oficiālais pārstāvis Latvijā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks no 2002. gada decembra bija Māris Bensons.

«Honda» automašīnu importētājs «Honda Motors Europe» 2008. gada augustā, pamatojot ar maksājumu kavējumiem par automašīnu piegādi, pārtrauca sadarbību ar «Bensons Auto».

2009. gada maijā uzņēmumu atzina par maksātnespējīgu, bet decembrī uzņēmuma kreditori vienojās par «Bensons auto» bankrota procedūras sākšanu.

«Bensons auto» apgrozījums 2007. gadā bija 41,48 miljoni latu, bet 2006. gadā – 21,17 miljoni latu. Uzņēmuma peļņa 2007. gadā bija 0,67 miljoni latu, bet 2006. gadā – 0,85 miljoni latu.

2006. gadā pirmo reizi «Bensons auto» pārdoto «Honda» automobiļu skaits bija 1 372, bet 2007.gadā – 2 600.

Visu interviju ar Bensonu var lasīt biznesa portāla «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas».