Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš kritizē Latvijas stenda Berlīnē veidotājus

Komentējot izskanējušo informāciju par Latvijas nekvalitatīvo pārstāvību prestižajā Starptautiskā Tūrisma Biržā Berlīnē «ITB Berlin 2010», ārlietu ministrs Māris Riekstiņš norāda, ka šāds gadījums klaji parāda nepietiekamo atbildīgo institūciju savstarpējo informācijas un resursu koordināciju, informē Ārlietu ministrija.

«Latvijas tūrisma galaproduktu nerada viens nozares dalībnieks, bet gan valsts, pašvaldība un privātā sektora pārstāvji kopīgi, apvienojot spēkus, pūliņus un resursus. Nav pieļaujams, ka kādu atbildīgo amatpersonu «nesarunāšanās» vai politisko ambīciju dēļ, konkrēti valsts un pašvaldību institūcijās, netiek apvienoti spēki kvalitatīvas dalības nodrošināšanā nozīmīgās starptautiskās nozares izstādēs,» uzskata ministrs.

Viņaprāt tādējādi tiek radīti zaudējumi Latvijas tēlam prestižā starptautiskā izstādē un pašu neizdarības dēļ pazaudētas lieliskas kontaktu dibināšanas un tālāka biznesa attīstības iespējas, kas šajā ekonomiskajā situācijā Latvijas uzņēmējiem ir īpaši būtiskas.

Saistībā ar šo, Ārlietu ministrija nākamnedēļ rīkos tūrisma nozarei veltītu diskusiju, kurā tūrisma nozares uzņēmēji un speciālisti aicināti paust savu viedokli un sniegt savas rekomendācijas par tūrisma eksporta iespēju pilnvērtīgu izmantošanu, kā arī privātā sektora, valsts un pašvaldību institūciju sadarbības koordināciju sekmīgai Latvijas prezentēšanai starptautiskajā vidē.

Latvijas Televīzijas raidījums «De facto» svētdienas vakarā vēstīja, ka Latvija kārtējo reizi spējusi izcelties ar ne pārāk labu skanējumu. Berlīnē lielākajā tūrisma izstādē, kurā sapulcējas visas pasaules profesionāļu zieds, daudzi no Latvijas mūsu valsts stendam gāja garām ar kaunā nodurtu galvu.

Latvijas stends šokējis negatīvā nozīmē. «Zaļās saburzītās tapetes, saburzīts uzraksts, uz baltas lapas uzdrukāts uzraksts, melns uz balta, atstāja ļoti sliktu iespaidu,» redzēto atstāsta «Hotel centra» direktors Aigars Cielava. Katastrofa. Šoks. Izgāšanās. Tā Latvijas stendu vērtē virkne tūrisma biznesā strādājošo, kuri paši to redzēja izstādē Berlīnē.