Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aiztur starptautisku grupējumu par bankas karšu datu zādzībām Rīgā

Pirmdien Ekonomikas policijas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar vienas Latvijas bankas drošības dienesta darbiniekiem un Eiropola darbiniekiem par norēķinu karšu datu nolasīšanas un datu uzglabāšanas ierīču uzstādīšanu uz bankomātiem Rīgā, nozieguma izdarīšanas brīdī aizturēja personu grupu.

Par to portālam «Apollo» pavēstīja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākais inspektors.

Aizturētie ir 1984.gadā dzimis Igaunijas pilsonis un 1981.gadā dzimis agrāk tiesāts Bulgārijas pilsonis. Tālākajā darbā aizturēts trešais grupas dalībnieks, agrāk tiesāts 1983.gadā dzimis Igaunijas pilsonis.

Aizturot starptautisko noziedzīgo grupu no bankomātiem Rīgā policijas darbinieki noņēma trīs norēķinu karšu datu nolasīšanas un uzglabāšanas ierīces. Personu kratīšanas un automašīnas apskates laikā pie aizturētajiem atrasti lietiskie pierādījumi, kas attiecas uz minēto noziegumu izdarīšanu. Par minēto faktu sākts kriminālprocess. Turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa visiem aizturētajiem aizdomās turētajiem ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Policijas darbinieki noskaidrojuši arī ceturto grupas dalībnieku, tas ir 1989.gadā dzimis Bulgārijas pilsonis Ivan Bolyukov, kurš pārvietojas ar vieglo automašīnu «Opel Astra», kurai ir Itālijas valsts numura zīme: DD682DB.

Ir izsludināta viņa meklēšana. Ja Jūsu rīcībā ir informācija par aizdomās turamā Ivan Bolyukov iespējamo atrašanās vietu vai jeb kāda cita informācija par viņu, zvanīt pa tālruņa numuru 67208670 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī. Informācijas sniedzējiem anonimitāte garantēta.

Policijai ir pamats uzskatīt, ka minētā grupa veikusi līdzīgas darbības arī Igaunijā.