Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepājas un rajona pludmalē masveidā izskaloti beigti gulbji

Liepājas un rajona pludmalē no jūras masveidā izskaloti beigti gulbji, kas, visticamāk, gājuši bojā bargās ziemas dēļ.

Nīcas novada Pērkones pludmalē dažus simtus metru garā joslā aģentūra BNS ceturtdien pamanīja vismaz astoņus beigtus gulbjus.

Sešus beigtus putnus kāda liepājniece trešdien uzgājusi arī Liepājas pludmalē iepretim 15. vidusskolai, informē laikraksts «Kurzemes Vārds». Bojāgājušie putni manīti arī citviet pilsētas un rajona piekrastē.

Latvijas Gredzenošanas centra vadītājs Juris Kazubiernis aģentūrai BNS pastāstīja, ka bojāgājušie putni uzieti ne tikai Liepājas pusē, bet arī jūras piekrastē citviet Kurzemē, kā arī Rīgas jūras līča krastā. Informācija par Latvijā apgredzenota gulbja bojāeju centrā saņemta arī no Bornholmas Dānijā.

Viņš atzina, ka gulbji, visticamāk, gājuši bojā bargās ziemas un barības trūkuma dēļ.

«Tā ir šo putnu dabiskā atlase, kaut gan ne katru ziemu masveidā iet bojā gulbji. Pēdējos gados šie putni bija pieraduši pie siltās ziemas, kad neaizsala ūdenskrātuves. Turklāt cilvēki putnus arī piebaroja. Bojāgājušie galvenokārt ir jauni putni bez dzīves pieredzes,» teica Kazubiernis.