Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trūcīgajiem pastniekiem piedāvā «Ņivas»

No visiem 600 pastniekiem, kuri pastu ikdienā piegādāja ar automašīnu, 14 vēl nav vienojušies par automašīnu izmantošanu darba vajadzībām, piektdien vēsta «Diena».

Ja pastnieks nevar samaksāt par to automašīnu, ar kuru pastu izvadājis līdz šim, tiek piedāvātas automašīnas «Ņiva», par kurām mēnesī jāmaksā 11 lati, laikrakstam stāsta Latvijas Pasta (LP) arodbiedrības priekšsēdētāja Regīna Šmitmane.

Viņa gan noliedz LP valdes priekšsēdētāja Aivara Veisa Saeimas Pieprasījumu komisijai sniegto informāciju, ka arodbiedrība piedāvā biedriem 500 latu aizdevumu auto atpirkšanas problēmu risināšanai.

Kāda pastniece laikrakstam stāsta, ka vēl nav saņēmusi atbildi no bankas, vai tā izsniegs līzingu automašīnas iegādei. Viņai jāpārņem līzinga saistības par LP savulaik iegādāto automašīnu «Renault», lai varētu turpināt pasta sūtījumu izvadāšanu. Taču banka nepiekrīt piešķirt līzingu, jo pastniece mēnesī pirms nodokļu nomaksas saņem 235 latus – šāda summa nav pietekama. Tāpēc iesaistīts galvotājs, taču arī viņa alga nav īpaši liela, un tas vairo bažas par bankas lēmumu.

Auto vērtība aplēsta ap 1000 latu. Ja banka atteiks, LP piedāvās pastniecei vēl divus variantus – braukt ar savu auto, kas gan esot nepiemērots dubļainajiem lauku ceļiem, vai nopirkt krietni vecāku automašīnu, toties par 300 latiem. Pārsēsties uz divriteņa nav reāli – dienā jāmēro 100 kilometru.

Turpmāk pastniecei darbavieta maksās amortizācijas naudu – četrus santīmus par katru nobraukto kilometru –, kā arī kompensēs izdevumus par benzīnu. Par auto apkopi un remontu būs jārūpējas pašai, toties agrāk pat mīkstu riepu mainījuši pasta automehāniķi.