Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF Meksikai piešķir 48 miljardus dolāru vērtu kredītlīniju

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) piektdien apstiprināja 48 miljardus dolāru (25,3 miljardus latu) vērtu kredītlīniju Meksikai, taču fonds prognozē, ka valstij to tā arī nevajadzēs izmantot.

Kredītlīnija piešķirta programmā, kas tika izveidota pagājušajā gadā, lai finansiāli atbalstītu globālās ekonomikas krīzes skartās valstis.

SVF priekšsēdētājs Džons Lipskis atzinīgi novērtēja Meksikas «stabilo ekonomikas politiku un ļoti spēcīgos ekonomikas pamatus un struktūras».

«Pateicoties šiem stabilajiem politikas pasākumiem un uzlabotiem globālās ekonomikas apstākļiem, izaugsme kopš 2009.gada vidus ir atjaunojusies,» sacīja Lipskis. «Taču globālo ekonomiku vēl joprojām negatīvi ietekmē vairāki riski. Tāpēc SVF valde, pēc [Meksikas] amatpersonu lūguma, šodien apstiprinājusi kredītlīnijas piešķiršanu uz vienu gadu, Meksikai to uztverot kā piesardzības soli.»

Lipskis norādīja, ka kredītlīnija Meksikai sniegs papildu nodrošinājumu, kas palīdzēs valstij cīnīties ar citiem potenciāliem riskiem, kas var rasties, globālajai ekonomika turpinot pakāpeniski atveseļoties no krīzes.

SVF Meksikai pērn arī piešķīra kredītlīniju 47 miljardu dolāru (24,8 miljardu latu) apmērā.