Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspils Kriminālpolicijas šefam uzbrucis «čečenu grupas» pārstāvis

Saistībā ar uzbrukumu Ventspils Kriminālpolicijas priekšniekam Ģirtam Kokinam policija meklē kādu Alekseju Šihalijevu, kurš esot «saistīts ar čečenu grupu», raksta laikraksts «Neatkarīgā».

Policija kategoriski atteikusies skaidrot, kas tā par grupu un ar ko tā nodarbojas, taču formulējums vedina domāt, ka runa ir par kaut kādām sistemātiskām noziedzīgām darbībām.

Uzbrukums Kokinam notika 13.marta naktī. Pašvaldības policija izsaukumu uz bāru «Klondaika», kur notika kautiņš, saņēma plkst.3.45. Ekipāža devās uz notikuma vietu, taču turpmākā situācija izvērtās absurda. Vismaz tā izriet no Pašvaldības policijas priekšnieka Jāņa Arāja atstāsta. Ārā stāvējuši pārbijušies apsardzes darbinieki no SIA «Latus sardze», kuri atteikušies vilkt laukā nemiera cēlāju, savukārt municipāļi nav gājuši iekšā, jo par klubā notiekošo atbildot viņu apsardze. Oficiālu iesniegumu apsargi neesot gribējuši rakstīt. Savukārt Valsts policijas pārstāvju tur nebija, kaut gan ar apmēram stundas starpību piekauti bija jau divi cilvēki. Tagad Arājs atzinis - ja būtu zinājuši, ka viens no cietušajiem ir policists, iespējams, rīkotos citādāk.

Fakts, ka daudzie drošības darba profesionāļi, kas teorētiski pārvalda speciālo līdzekļu pielietošanu, šoreiz nemācēja vai negribēja savaldīt vienu kausli, kontekstā ar vēlāk sekojušo policijas paziņojumu, liek vaicāt, no kā īsti baidās cilvēki dienesta formās, atzīmē laikraksts.

Valsts policijas izplatītais paziņojums par mistisko «čečenu grupu», kas atbildīga par Kriminālpolicijas priekšnieka Kokina piekaušanu, pilsētā izraisījis visdažādākās spekulācijas. Galvenokārt jau tādēļ, ka līdz šim policija ne ar pušplēstu vārdu nav minējusi par tāda formējuma eksistenci. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdzes Jolantas Knīses skaidrojumā, kādēļ pilsētā bija vērojama lielāka policijas spēku koncentrācija, teikts: «Varu apstiprināt, ka tas saistīts ar nedēļas nogalē notikušo gadījumu, kad Ventspilī atpūtas vietā divām personām tika nodarīti miesas bojājumi un ka meklētā persona ir saistīta ar čečenu grupu.» Nākamajā dienā kļuva zināms, ka meklējamā persona ir Šihalijevs.

Tā kā vietējā policija par noziedzības vidi pilsētā klusē, priekšstatu, kādi ir Ventspils kriminālie grupējumi un kādas ir to nodarbes, «Neatkarīgā» guvusi, apkopojot vairāku neoficiālu avotu sniegto informāciju. Pilsētā vēsturiski bijušas trīs noziedznieku grupas - latviešu, krievu un čečenu. Pēcpadomju gadi bija to pļaujas laiks, nodarbojoties ar narkotiku tirgošanu un izspiešanu. Tad latviešu grupa pamazām iznīdēta, savukārt atlikušās divas pārdalījušas teritoriju un joprojām samērā klusi un veiksmīgi sadzīvojot Ventspilī.