Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bažījas par Rozentāles ātro amata maiņu

Bijušās veselības ministres Baibas Rozentāles (Tautas partija) atgriešanās Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) vadītājas amatā jau nākamajā dienā pēc demisijas raksta iesniegšanas rada bažas par iespējamu interešu konfliktu.

Šādu viedokli, lūgta vērtēt Rozentāles atgriešanos LIC direktores amatā, aģentūrai BNS pauda Sabiedrības par atklātību «Delna» projektu vadītāja Līga Stafecka.

Viņa norādīja, ka LIC ir Veselības ministrijas pakļautības iestāde un, būdama ministre, Rozentāle lielā mērā varēja ietekmēt gan šīs iestādes finansējumu, gan citus ar to saistītos jautājumus.

«Tagad jebkuram būs iespēja apšaubīt Rozentāles veiktās reformas veselības aprūpē, to, vai tās tiešām bija labākais sabiedrībai, vai arī to mērķis bija nodrošināt sev labāku darba vietu pēc ministres posteņa pamešanas,» klāstīja Stafecka.

Pēc Stafeckas domām, līdz šim nav izskanējis arī pamatots viedoklis, kāpēc tieši Rozentālei bija jāatgriežas šajā amatā un vai nevarēja atrast citu, iespējams, pat piemērotāku kandidātu šim amatam. Viņasprāt, pirms pieņemt lēmumu par Rozentāles atkārtotu iecelšanu LIC vadītājas amatā, Veselības ministrijai bija jāizvērtē viņas līdzšinējā darbība centra vadītājas amatā, kas «ne reizi vien ir apšaubīta».

Stafecka arī sacīja, ka pašreizējos apstākļos Rozentālei būtu jāatsakās no kompensācijas par ministres darba pamešanu, jo, pirmkārt, aiziešana no valdības bija Tautas partijas izvēle, un, otrkārt, viņai ir nodrošināta jauna darba vieta.

Jau vēstīts, ka Roznetāle Latvijas Infektoloģijas centra vadītājas pienākumus atsāka pildīt jau nākamajā dienā pēc demisijas raksta iesniegšanas.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece («Jaunais laiks»), kurai pagaidām uzticēti veselības ministres pienākumi un kura parakstījusi rīkojumu par Rozentāles iecelšanu LIC vadītājas amatā, atzina, ka varējusi Rozentāli šajā amatā arī neapstiprināt, taču to izdarījusi, jo «šī nav tā vieta, kur izrādīt savas politiskās simpātijas vai antipātijas».

Savukārt Rozentāle paskaidroja, ka viņai bijuši daudz un dažādi darba piedāvājumi, tomēr, saņemot veselības ministres pienākumu izpildītājas Lindas Mūrnieces («Jaunais laiks») uzaicinājumu, viņa atgriezusies savā iepriekšējā darba vietā. Viņa arī neslēpa, ka pēc Saeimas vēlēšanām labprāt atkal ieņemtu ministres amatu.

Rozentāle Latvijas Infektoloģijas centru vadīja kopš 2001.gada un darbību centra direktores amatā pārtrauca pērn vasarā, kļūstot par veselības ministri Valda Dombrovska («Jaunais laiks») valdībā.

Laikā, kad Rozentāle bija veselības ministre, LIC veselības jomas strukturālo reformu dēļ ieguva arī jaunas funkcijas, tostarp no pagājušā gada 1.septembra pārņemot Sabiedrības veselības aģentūras funkcijas infekcijas slimību, arī HIV infekcijas un seksuālās transmisijas infekciju, monitoringa, infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības un infekcijas slimību specifiskās profilakses aptveres efektivitātes uzraudzības jomā.

Savukārt no pagājušā gada 1.oktobra par LIC struktūrvienību kļuvusi arī Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra un tās filiāles.