Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SAB: Latvijā grib iekļūt cilvēki no valstīm, kas saistītas ar terorismu

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Kažociņš intervijā LTV raidījumam «De facto» atklāj, ka pirms vēlēšanām par Latviju ir pastiprināta interese no ārvalstu specdienestiem. Vienlaikus Latvijā mēģina iegūt slepenu ekonomiska rakstura informāciju. Par to arī visvairāk interesējas.

Vaicāts par Saeimas virzītajiem Imigrācijas likuma grozījumiem, Kažociņš atzīst, ka tas padara Latviju pievilcīgāku izlūkdienestiem, kuri vēlas iekļūt Šengenas valstu zonā, kā arī Latvijā varētu mēģināt iekļūt grupējumi, saistīti ar teroristiem.

«Te nav runa par kaimiņvalstīm, bet tādām kā Irāna, kas nodarbojas ar spiegošanu pret ES dalībvalstīm. Varbūt šeit nē, bet tas diemžēl ir fakts. Un arī ir fakts, ka pēdējā laikā ir vairāki redzami mēģinājumi iegūt uzturēšanās atļaujas Latvijā no valstīm, kas ir saistītas ar terorismu,» saka Kažociņš. Kā piemērus viņš min Irānu, Sīriju, Pakistānu.

Savukārt nekādus papildu riskus SAB direktors nesaskata Latvijas lēmumā uzņemt bijušo Gvantanamo ieslodzīto. «Ja islāma kaujinieki Latviju ievērojuši, tad vispirms tas ir mūsu ievērojamais kontingents Afganistānā. Ja runa ir par Gvantanamo, tad mēs palīdzam savam stratēģiskajam partnerim – ASV, izkļūt no ļoti grūta stāvokļa, bet, kas attiecas uz pašu cilvēku, Latvija viņam palīdz,» raidījumā sacīja Kažociņš.