Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ne visas slēpošanas trases labi nopelnījušas

Ziema bija gara un ar sniegu bagāta, tomēr ne visām slēpošanas trasēm izdevies labi nopelnīt, pirmdien raksta «Dienas bizness». Apmeklētāju skaits audzis pat par 20%, tomēr atsevišķām trasēm nekāda lielā peļņa nav atnākusi.

Siguldas Reiņa trases pārstāvis Austris Brutāns laikrakstam atzinis, ka galīgie rezultāti par šo ziemas sezonu vēl nav, bet domājams, ka nekāda peļņa šajā sezonā nesanākšot, jo, ņemot vērā šā brīža krīzes situāciju, lai nezaudētu apmeklētājus, nācies samazināt cenas, līdz ar to ieņēmumi samazinājušies, bet izdevumi palika konstanti, piemēram, kredītmaksājumi.

«Ozolkalns» direktors Ģirts Kaļķis prognozēja, ka saistībā ar cenu samazināšanu gaidāms, ka peļņa varētu būt iepriekšējās sezonas līmenī, jo ienākumi noteikti šogad ir mazāki.

Taču citu trašu pārstāvji uz situāciju raugās cerīgāk.

«Tā kā apmeklētāju skaits šajā sezonā uz kalna noteikti ir pieaudzis, pēc mūsu prognozēm, peļņa būs nedaudz lielāka nekā pagājušajā sezonā. Mēs veicām arī izmaksu optimizāciju, diemžēl samazinot arī darbiniekiem algas, bet tas palīdzēja samazināt izmaksas,» laikrakstam sacījis slēpošanas trases «Milzkalne» direktors Viesturs Ošenieks.

Arī slēpošanas trase «Mežezers», kas atrodas Aizkraukles rajonā, veikusi personāla optimizāciju. «Mežezera» pārstāvis Māris Birzulis pieļāva, ka peļņa varētu būt ap 20 tūkstošiem latu.

Savukārt «Rāmkalni» šo sezonu esot aizvadījuši ļoti veiksmīgi, laikrakstam pastāstīja direktore Anete Polence. Viņa norādīja, ka peļņa noteikti būs augstāka nekā pērnajā sezonā, bet apmeklētāju skaits palielinājies pat par 80%.

Kopumā skatoties, cenas slēpošanas trasēs šajā sezonā ir samazinātas no 10% līdz pat 35%.
Atsevišķās slēpošanas trasēs krasi pieaudzis apmeklētāju skaits no Igaunijas un Lietuvas.

Neskatoties uz to, ka sniegs jau pakusis, slēpošanas trases savu darbu vēl turpina. Lielākā daļa gan tikai brīvdienās.