Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piedāvā risinājumu tukšo komercplatību aizpildīšanai Rīgā

Risināt tukšo komercplatību jautājumu un veicināt jaunu uzņēmēju rašanos Rīgā – ar šādu mērķi tiek uzsākts Rīgas domes iniciēts projekts DUKA un atvērts jauns portāls [s:32300] kurā ir iespēja satikties telpu īpašniekiem un jaunajiem uzņēmējiem, vienojoties par abpusēji izdevīgu telpu iznomāšanas darījumu, portālu «Apollo» infprmēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Telpu īpašnieki un jaunie uzņēmēji tiek aicināti reģistrēt sludinājumus: komercplatību īpašnieki – par savu telpu iznomāšanu tikai par komunālajiem maksājumiem, tādā veidā aizpildot tukšās platības, un jaunie komersanti – par savu vēlmi attiecīgas telpas izmantot sava biznesa uzsākšanai un attīstībai.

Šobrīd nekustamo īpašumu tirgū plaši ir pieejamas telpas, kurām krīzes situācijas dēļ nav īrnieku, tajā pat laikā daudziem jaunajiem un radošiem uzņēmējiem telpu neesamība ir viens no būtiskākajiem šķēršļiem savas uzņēmējdarbības uzsākšanai. Projekta pamatā ir telpu iznomāšana īstermiņā vai ilgtermiņā, nepiemērojot īres maksu. Šāds princips ļauj telpu īpašniekiem atrast īrniekus - jaunos komersantus, kuri apsaimniekos, atdzīvinās telpas un nosegs komunālos maksājumus līdz brīdim, kamēr uzradīsies maksātspējīgāki klienti. Uzņēmējiem šī būs lieliska iespēja uzsākt savu darbību telpās par to lietošanas pašizmaksu un apgūt papildu zināšanas uzņēmējdarbībā, savukārt pilsētai – uzlabot sociālo vitalitāti un tautsaimniecisko pievilcību. Visus projekta dalībniekus varēs atpazīt pēc īpašas DUKA zīmes telpu skatlogos.

Vēl viens būtisks projekta princips ir iespēja iesaistīties DUKA dalībnieku tīklā, izmantojot kopējas mārketinga aktivitātes un saņemot atbalstu savam biznesam. Šiem uzņēmējiem būs pieejamas konsultācijas uzņēmējdarbības attīstībā, jurisprudencē un mārketingā, kuras sniegs projekta partneri – AS «SEB banka» eksperti un Rīgas domes darbinieki. Tādējādi tiks stiprināta arī mazo uzņēmēju darbības kapacitāte. Nākotnē, ja projekts būs pieprasīts, plānots piesaistīt arī finanšu resursus uzņēmējdarbības starta kapitālam, riska kapitāla investorus un starptautisku projektu finanšu resursus, lai sniegtu atbalstu radošo industriju uzņēmējiem.

«Brīžos, kad krīzes situācijā tradicionālie risinājumi nestrādā, nepieciešama radoša, pat nestandarta pieeja, lai krīzi pārvarētu un ekonomika atdzīvotos. Šī ir tieši šāda pieeja. Pilsētai nav pietiekami daudz naudas, lai ieguldītu uzņēmumu darbības veicināšanā, taču tā var savest kopā tos, kuri ikdienā nesatiekas un, it sevišķi šobrīd, ir vieni otram nepieciešami. Ar šo projektu mēs vēlamies samazināt zaudējumus nekustamo īpašumu pārvaldītājiem, dot iespējas jauniem, radošiem uzņēmumiem mēģināt uzsākt biznesu tukšajās telpās un novērst to, ka pilsētas vide degradējas ar tā saucamo «sasisto skatlogu» sindromu», uzsver viens no projekta iniciatoriem, Evins Labanovskis, RD Uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors.

«Radošo industriju pārstāvjiem ir trīs būtiski izaicinājumi, uzsākot uzņēmējdarbību – telpas, pieredze uzņēmējdarbībā un neliels starta kapitāls. Tie ir arī sākuma lielākie klupšanas akmeņi. DUKA ir radīta, lai novērstu šos šķēršļus. Pētījumi liecina, ka radošā industrija ir augošākā ekonomikas nozare, nozīmīga pilsētas tēla radītāja, tūrisma plūsmas veicinātāja. Rīgā dzīvo daudz talantīgu radošu uzņēmēju, kas rada produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Tie arī veido stāstu par Rīgas pilsētu», papildina Rolands Puhovs, RD vadītā starptautiskā projekta «Radošās metropoles» Rīgas koordinators.

DUKA portālā bez telpu nomāšanas piedāvājumiem būs informācija par jaunākajiem notikumiem, padomi uzņēmējdarbības uzsākšanai, radošo ideju datubāze, sludinājumi un iespēja projekta dalībniekiem izveidot savu interneta mājas lapu.

DUKA ir Rīgas domes un sadarbības partneru – AS «SEB banka», Britu padomes un Laikmetīgās mākslas centra – koordinēts projekts. Rīgas dome ir projekta iniciators un koordinators, atbildīga par portālu un sadarbību ar projekta partneriem, taču nav atbildīga par telpu nomnieku un īpašnieku noslēgtajiem līgumiem un to darbību.

Viens no DUKA organizatoriem ir Rīgas domes iniciētais un vadītais projekts “Radošās metropoles”, kurā ir apvienojušās 11 Eiropas pilsētas - Rīga, Helsinki, Oslo, Tallina, Viļņa, Stokholma, Varšava, Birmingema, Amsterdama, Barselona un Berlīne - ar mērķi pilsētu pašvaldībām radīt efektīvu ilgtermiņa atbalsta politiku radošās industrijas sektoram.