Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LVC: bedres uz galvenajiem autoceļiem tiks aizlāpītas līdz Jāņiem

Iestājoties pavasara sezonai, arvien vairāk autovadītāji saskaras ar neparedzamiem apstākļiem uz ceļa ne tikai pilsētās, bet arī ārpus apdzīvotām vietām.

Šogad martā bijuši gandrīz divreiz vairāk ceļu satiksmes negadījumi kā pērn attiecīgajā laika posmā, liecina AAS «Balta» apkopotā KASKO atlīdzību pieteikumu statistika. Savukārt uzņēmums «Latvijas Valsts Ceļi» (LVC) apņēmies uz galvenajiem autoceļiem bedres aizlāpīt līdz Līgo svētkiem.

Visbiežāk bīstamas situācijas rodas neatbilstoša braukšanas ātruma un stila izvēles, kā arī mainīgu laika apstākļu dēļ. Par bīstamiem ceļu posmiem ārpus apdzīvotām vietām aicinām ziņot, zvanot pa bezmaksas tālruni 65 025 555. «Drošas Braukšanas Skola» (DBS) apkopojis ieteikumus un atgādinājumus drošai braukšanai pavasara sezonā, kuri būs izvietoti visās «Statoil» degvielas uzpildes stacijās un «Balta» filiālēs.

«Šogad visbiežāk pieteiktie KASKO atlīdzības iemesli ir pārsistas riepas un disku bojājumi. Retos gadījumos trieciens no iebraukšanas bedrē ir tik liels, ka bojājumi nodarīti arī automašīnas balstiekārtai. Kā likums pavasara bedrēs cieš automobiļi ar zema profila riepām, kas tik labi neamortizē triecienu. Kamēr ceļi tiks sakārtoti, pašiem autovadītājiem jābrauc uzmanīgi. Jāatzīst, ka lielākai daļai autovadītāju zaudējumus rada nevērīga braukšanas stila sekas,» stāsta AAS «Balta» Atlīdzību direktora vietnieks Ingus Savickis.

«Garā ziema autoceļiem ir radījusi krietnus bojājumus, šogad plānojam salabot 700 000 kvadrātmetru bedru. Lai uzsāktu nopietnus remontdarbus, vidējai diennakts temperatūrai ir jābūt vismaz +5 grādiem. Sasniedzot konstantu temperatūru, LVC uzsāks remontdarbus uz visiem ceļiem, kas ir ārpus apdzīvotām vietām. Paredzams, ka līdz jūnija beigām tiks aizlāpītas pilnīgi visas bedres,» šā brīža situāciju skaidro Daiga Mežapuķe, LVC sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja.