Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Olainfarm» apsver iespēju veidot aptieku tīklu

Latvijas zāļu ražotājs AS «Olainfarm» neizslēdz iespēju nākotnē izveidot aptieku tīklu Latvijā, liecina paziņojums «NASDAQ OMX Riga» biržā.

Atkarībā no gaidāmajiem lēmumiem Farmācijas likumā «Olainfarm» varētu veidot jaunu aptieku tīklu vai arī iegādāties kādu no jau esošajiem.

Kā ziņots, Farmācijas likumā iecerētie grozījumi paredz, ka no 2011.gada vispārēja tipa aptieku drīkstēs atvērt tikai farmaceits vai, ar veselības ministra atļauju, pašvaldība tās administratīvajā teritorijā. Vispārēja tipa aptieka varēs piederēt tikai farmaceitam vai pašvaldībai.

Farmaceits aptieku varēs izveidot farmaceita prakses, kopprakses vai kapitālsabiedrības veidā, un tā vienlaikus būs arī viņa prakses vieta. Par farmaceitiskās aprūpes veikšanu pašvaldībai piederošajā aptiekā pašvaldība slēgs līgumu ar sertificētu farmaceitu. Slēgta tipa aptieku drīkst atvērt stacionāra ārstniecības iestāde.

«Olainfarm» Finanšu departamenta direktora vietnieks Salvis Lapiņš biznesa portālam «Nozare.lv» skaidroja, ka uzņēmums domās par aptieku tīkla izveidi, ja tirgū saglabāsies aptieku tīklu īpatsvars un ietekme, kāda tā ir patlaban.

AS «Olainfarm» 2010.gadā plāno saglabāt 2009.gadā sasniegto apgrozījuma pieauguma dinamiku un strādāt ar lielāku peļņu nekā pērn. 2009.gadā «Olainfarm» peļņa bija 2,56 miljoni latu, apgrozījums - 22,4 miljoni latu 32 miljoni eiro.

Jau vairāk nekā divas nedēļas pēc kārtas «NASDAQ OMX Riga» biržā aktīvākā tirdzniecība vērojama ar farmācijas uzņēmuma «Olainfarm» akcijām, liecina tirdzniecības dati.

Vienīgais izņēmums, kad «Olainfarm» zaudēja savu līderpozīciju pēc vērtspapīrus kontus mainījušo akciju skaita, bija pagājušajā trešdienā, 24.martā, kad aktīvāk tika tirgotas «Ditton pievadķēžu rūpnīcas» akcijas.

AS «Olainfarm» ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar gandrīz 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā.

Patlaban «Olainfarm» produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Uzņēmuma lielākais akcionārs ir SIA «Olmafarm», kam pieder 42,56% akciju. «Olainfarm» akcijas tiek kotētas biržas Oficiālajā sarakstā.

Savukārt «Olmafarm» vienīgais īpašnieks ir Maligins, liecina «Firmas.lv» informācija.