Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Otrdien notiks vērienīga Cieceres upē iekritušā zēna meklēšana

Joprojām nav izdevies atrast piektdienas rītā klases pārgājiena laikā Saldus novada Cieceres upē iekritušā 12 gadu vecā zēna mirstīgās atliekas. Otrdien plānoti vērienīgi meklēšanas darbi.

Saldus policijas iecirkņa priekšnieks Indulis Blīgzna aģentūrai BNS pastāstīja, ka meklēšanas darbus apgrūtina augstais ūdens līmenis upē palu laikā un spēcīgā straume.

Nedēļas nogalē ar dažādiem rīkiem pārmeklēta upes gultne, kā arī koka saknes, taču bez rezultātiem.

Patlaban aptuveni četrus metrus platajai Cieceres upei lielākais dziļums sasniedz divus līdz trīs metrus, bet vasarā tas ir uz pusi mazāks, atzina Blīgzna.

Zēns iekritis upes posmā starp diviem aizsprostiem jeb slūžām.

Otrdien no rīta plānots aizvērt abus upes aizsprostus, lai kristos ūdens līmenis. Meklēšanā piedalīsies policijas un ugunsdzēsības glābšanas dienesta darbinieki, kā arī brīvprātīgie - zēna tuvinieki un iedzīvotāji.

Jau vēstīts, ka Saldus novadā Cieceres upē piektdienas rītā klases pārgājiena laikā iekritis un, visticamāk, noslīcis 12 gadu vecs puika.

1998.gadā dzimušais zēns iekritis upē pie Silavotiņu motortrases Zirņu pagasta Būtnāros.

Policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Zemessardze un vietējie iedzīvotāji - kopā aptuveni 150 līdz 200 cilvēku - piektdien iesaistījās viņa meklēšanā, taču nesekmīgi.

Policijā visu notikušā apstākļu noskaidrošanai sākts kriminālprocess par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu, ko izdarījis uzņēmuma vai organizācijas atbildīgs darbinieks vai uzņēmuma vai organizācijas pilnvarota tāda pati persona, ja ar to radīts būtisks kaitējums uzņēmumam, organizācijai vai ar likumu aizsargātām citas personas tiesībām un interesēm. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, arests, piespiedu darbs vai naudas sods līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

Piektdien, noslīkstot upē, viens bērns dzīvību jau zaudēja. Rēzeknes upē piektdienas pievakarē noslīkusi kāda deviņus gadus veca meitenīte. Savukārt 11.martā Kocēnu novadā kanalizācijas mucā noslīka trīs gadus vecs zēns.