Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šķēle par premjeru: lai netērē laiku, bet strādā pie valstiskiem jautājumiem

Tautas partijas un [Valda] Dombrovska (JL) viedokļi par situāciju valstī atšķiras, komentējot TP aiziešanu no valdības koalīcijas intervijā «Neatkarīgajai Rīta Avīzei» sacīja sacīja TP dibinātājs Andris Šķēle.

«Viņš [Dombrovskis] priecājas, ka stāvoklis stabilizējas, kurpretī mēs [TP] sakām: «Stāvoklis patiešām ir stabils, bet tikai tāpēc, ka pacients ir stabilā komā.» Valsts komā, un viss ir labi? Jā, ir cilvēki, kas pameta partiju. Starp tiem ir arī tādi, kas darīja to tāpēc, ka TP pārāk ilgi bija samierinājusies ar notiekošo koalīcijā. Paldies viņiem par līdzšinējo sadarbību. Bet mēs sakām divtik paldies tiem, kas stājas partijā šodien, kad esam opozīcijā,» teica Šķēle. 

Viņš tāpat norādīja, ka cilvēki, kuri regulāri seko politikai, noteikti izprot situāciju, «redzot, ka Tautas partija ilgstoši nevar īstenot savu politiku, paliekot valdībā. Piemēram — daži jautājumi. Valsts pārvaldes reforma — tika iesaukta par Zalāna plānu un norakta; automašīnu nodoklis — TP bija cits skatījums par vienkāršotu, sabiedrībai akceptējamu maksājumu — tika noraidīts. Trešā lieta — PVN samazināšana viesnīcām — tika vienas apspriedes līmenī vilcināta pusotru mēnesi. Un tās nebūt nebija vienīgās sabradātās un novilcinātās TP iniciatīvas. Skaidri redzams, ka valdība nav gatava saprātīgi risināt konkrētas problēmas. Tā turas uz iespējas starptautiski aizņemties milzīgus finanšu līdzekļus, kuri tiek uzkrauti kā parāds valstij un tautai, un hipnotizē tautu ar vārdiem: guliet mierīgi, mēs darbojamies. Diemžēl šī darbošanās bieži ir tikai darbības imitācija».

TP līderis intervijā laikrakstam stāsta, ka, viņaprāt, «premjers līdz galam neizprata premjera lomu un atbildību koalīcijā, to, ka premjers nav tikai partneru viedokļu uzklausītājs un fiksētājs, bet gan vadošais politiķis valdībā, vadošais ministrs. Premjers pirmām kārtām atbild par koalīcijas efektivitāti. Un tā bija arī lieta, ko TP gribēja sagaidīt no viņa — koalīcijas efektivitāti. Taču tā vietā premjera reakcija bija veiksmīga slēpšanās aiz vārdiem: «mēs glābjam valsti»».

Jautāts, vai, viņaprāt, Dombrovska valdība paliks mazākumā, Šķēle pauda, ka «varbūt Dombrovska kungs un viņa polittehnologi kaut kā pa vienai balsij arī salasīs vairākumu. Bet Dombrovska kungam nevajadzētu nervozēt, jo bez TP deputātu balsīm par neuzticību valdībai nobalsot nav iespējams, un TP ir pateikusi, ka šādi nebalsos».

«Lai viņš neskraida un nelīgst ar PCTVL, lai netērē laiku, bet lai strādā pie valstiskiem jautājumiem. Viņa demisijas pieprasījumus līdz Saeimas vēlēšanām TP neatbalstīs,» laikrakstam sacīja Šķēle.