Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LDDK: valsts ar «Latvijas Vēstnesi» turpina līdzekļu izšķērdēšanu

Ja valdībā atbalstīs oficiālās elektroniskās publikācijas koncepcijas projektu pašreiz piedāvātajā redakcijā, tā būs valsts līdzekļu izšķērdēšana un tas apliecinās lēmumu pieņēmēju aplamu izpratni par valsts lomu tautsaimniecībā un valstisku funkciju īstenošanā.

Šādu viedokli saistībā ar oficiālā laikraksta «Latvijas Vēstnesis» darbības turpmāku nodrošināšanu pauž Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK).

«Politiķi paļausies uz ierēdņu un politbiznesmeņu apvārdošanu, kas personīgi ieinteresēti šāda pašatražošanā laikā, kad tūkstošiem ģimeņu ir zem nabadzības sliekšņa,» norāda LDDK.

Konfederācija vērš uzmanību, ka koncepcijas projekta labojumi paredz turpināt valsts līdzekļu izšķērdēšanu un turpināt negodīgu konkurenci ar privāto sektoru – iedzīvotāji par šo pakalpojumu 100 tūkstošu latu vietā maksāšot 1,5 miljonus latu.

Pēc LDDK domām šajā projektā ir daudz nepamatotas izmaksu pozīcijas un nesamērīgi augstas to izmaksas. Piemēram, LDDK nesaprot, kāpēc nepieciešami tik daudzi IT speciālisti, kuru atalgojums ir 930 lati mēnesī un kāpēc iknedēļas izdevumam «Jurista Vārds» ir nepieciešami pieci redaktori un četri IT speciālisti.

Tāpat nav saprotams, kāpēc laikraksta «Latvijas Vēstnesis» atbalsta funkciju nodrošināšanai nepieciešami 327 202 lati, tostarp trīs valdes locekļiem paredzēts atalgojums 1164 latu apmērā katram, bet trim finanšu ekonomiskā dienesta darbiniekiem atalgojums ir 837 lati katram.

«Savukārt, elektroniskās publikācijas nodrošināšanas sludinājumu un reklāmas pakalpojumu veikšanai paredzēti veseli 11 darbinieki. Turklāt nav skaidrs, ko šīs valsts funkcijas nodrošināšanai ir nepieciešams sludināt un reklamēt,» neizpratnē ir konfederācija.

LDDK ir pārliecināta, ka pievienoto izmaksu rēķini nav pamatoti un priekšlikumi par izmaksu sadārdzinājumu ir nesamērīgi zemi, bet atsevišķos gadījumos izmaksas pat ir pieaugušas.

«Tā, piemēram, nav skaidrs, kāpēc precizētajā koncepcijas versijā plānots izdevumu pieaugums par 54% izdevuma «Jurista Vārds» nodrošināšanai, kāpinot šī izdevuma izmaksas līdz 194 000 latiem gadā,» norāda organizācija.

LDDK arī aicinājusi Valsts kontroli veikt pārbaudi uzņēmumā «Latvijas Vēstnesis» par līdzekļu izlietojamību atbilstoši valsts funkcijai.