Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Magonis: «Dinamo» ir prestiža, nevis biznesa projekts

Bijušais Latvijas hokeja federācijas prezidents un pašreizējais «Latvijas dzelzceļa» vadītājs Uģis Magonis intervijā izdevumam «Sporta Avīze» norāda, ka nākamajā sezonā uzņēmuma atbalsts Rīgas «Dinamo» nepalielināsies.

«Nevar teikt, ka naudu dalām pa labi un pa kreisi,» uzsver Magonis. «Mūsu politika sporta atbalstīšanā ir izsvērta un cenšamies atbalstīt pēc iespējas vairāk un dažādus sporta veidus. Kāpēc jau sen atbalstām Daugavpils «Latgale» hokeja komandu? Pavisam vienkārši, jo Daugavpils ir ļoti liels centrs plus vēl Latgalē ir Rēzekne. Šajās pilsētās strādā ceturtā daļa no mūsu darbiniekiem. Cilvēkiem ir svarīgi, lai šajā reģionā būtu šāda komanda.»

Par sadarbību ar «Dinamo» «Latvijas dzelzceļa» šefs ir apmierināts, piebilstot, ka noteikti tiks domāts par sadarbības turpināšanu nākamajā sezonā. «Vai summas palielināsies? Domāju, ka nē. Mūsu ieguldījums varētu palikt esošajā apmērā. Ja «Latvijas dzelzceļa» iespējas atbalstīt sportu ies mazumā, mēs varētu atteikties no citiem sporta veidiem, bet «Dinamo» būs prioritāte.»

Uz jautājumu, ko Magonis vēl gribētu paveikt hokeja labā, viņš atbild sekojoši: «Nezinu, vai varu kaut ko paveikt, bet vēlētos, lai hokeja saimniecība būtu sakārtotāka. Arī «Dinamo» ir foršs pasākums, taču arī tur prasās pēc sakārtotības. Man šķiet, ka «Dinamo» ir vairāk prestiža projekts, nevis biznesa projekts.»

«Esmu dzirdējis, ka «Latgale» nākamsezon spēlēšot KHL jauniešu čempionātā un tieši tā kļūšot par junioru izlases bāzes komandu. Kāds kaut ko ir pateicis, taču neviens nav saskaņojis. Redz, ir komanda «Dinamo/Juniors», kas nupat zaudēja «Monarhiem». Kad man bija 16 gadu, mūsu komandas šādus pretiniekus brīvi apspēlēja. Kad man bija 30 gadi, mūsu komanda sešpadsmitgadniekus vinnēja bez problēmām, arī 18 gadus vecos. Vienīgi nevarējām apspēlēt 1982. gadā dzimušos Bisenieka puikas. Ja tajā vecumā nevar apspēlēt amatierus, jaunajiem ir jādomā, vai hokejs ir viņu īstā vieta,» secina Magonis.