Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nodokļa celšana dabasgāzei apdraudēšot konkurētspēju

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā nosūtījusi vēstuli premjerministram Valdim Dombrovskim (JL) aicinot nepaaugstināt dabasgāzes nodokli industriālajiem ražotājiem, jo pretējā gadījumā tiks apdraudēta Latvijas ekonomikas konkurētspēja salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm.

Lai gan valdība iepriekš paudusi prioritāti eksportētāju un ražotāju atbalstam, tomēr ieviešot jauno akcīzes nodokli, gāzes cenu pieaugs aptuveni par 6-8% atkarībā no patērētāju grupas, norāda palāta.

«Mūsuprāt, šobrīd nedrīkst samazināt vietējo ražotāju konkurētspēju, kas mazinātu eksportēšanas iespējas. Atsaukšos uz vienu konkrētu piemēru, kas labi raksturo mūsu bažas par Latvijas ražošanas sektora konkurētspēju kopumā. Akcīzes nodokļa ieviešanas gadījumā mūsu biedrs «Sakret» apsver iespēju pārcelt savas ražotnes ārpus Latvijas. Ļoti kritiski par šāda nodokļa ieviešanu ir izteikušies arī citi palātas biedri - ražojošie uzņēmumi, tostarp «Cemex», vienīgais cementa ražotājs un eksportētājs Latvijā,» klāsta palātas prezidents Ivars Slokenbergs.

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā norāda, ka Latvijas uzņēmumi jau tagad maksā vienu no augstākajiem gāzes tarifiem Eiropas Savienībā, apsteidzot tādas lielvalstis kā Francija, Itālija un Lielbritānija. Savukārt Vācijā šāds nodoklis nav jāmaksā gadījumos, kad dabasgāzi izmanto ražošanā.