Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmai palielina finansējumu

Valdība otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu līdz 44,3 miljoniem latu palielināt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums. Tas nozīmē, ka kopumā par programmā pieejamo finansējumu tuvāko divu gadu laikā būs iespējams nosiltināt aptuveni 1000 daudzdzīvokļu mājas visā Latvijā, portālu «Apollo» informēja EM Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Tāpat valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu ļaut projektu pieteikumus ēku siltināšanai iesniegt arī tām mājām, kuras atrodas pašvaldību uzņēmumu (namu pārvalžu) apsaimniekošanā.

To paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) 2009.gada 10.februāra noteikumos Nr.138 «Noteikumi par darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» papildinājuma 3.4.4.1.aktivitāti «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi»».

Ņemot vērā, ka daudzdzīvokļu māju pārņemšana dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanā ir laikietilpīgs process, kas apgrūtina projektu iesniegumu sagatavošanu par mājām, kuras joprojām atrodas pašvaldību pārvaldīšanā un ievērojami ierobežo māju skaitu, kuras ir tiesīgas iesniegt projektu pieteikumus, šī prasība tiek atcelta, tādejādi paplašinot projektu iesniedzēju loku.

Tāpat otrdien valdībā apstiprinātajos grozījumos MK noteikumos Nr. 138 paredz projektu pieteikumu sagatavošanas atvieglošanu. MK noteikumos precizēts iesniedzamo dokumentu saraksts, samazinot iesniedzamo dokumentu skaitu.

Turpmāk, piesakot projektu daudzdzīvokļu māju siltināšanai, vairs nevajadzēs iesniegt dzīvojamās mājas nodošanas un pieņemšanas aktu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesību nodošanu dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai. Nebūs nepieciešams iesniegt arī kredītiestādes izziņu par kredīta piešķiršanu un kredītiestādes izziņu par konta atlikumu, kā arī projekta iesniedzēja pilnvarotās personas aptaujas lapu par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu projekta ietvaros. Līdz ar grozījumiem tiek vienkāršota izmaksu tāmju aizpildīšana.