Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas komisija: aizdevuma nauda līdz šim nav izšķērdēta

Latvija saņemto aizdevumu izlietojusi tam paredzētajiem mērķiem otrdien secinājusi Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija, apstiprinot ziņojumu par starptautiskā finanšu aizdevuma izlietojumu un ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas procesa uzraudzību, informē Saeimas preses dienestā.

«Mūsu rīcībā esošā informācija neliecina, ka piešķirtā nauda ir izšķērdēta. Tādēļ uzskatām, ka starptautiskais aizdevums izlietots tam paredzētajiem mērķiem – valsts budžeta deficīta samazināšanai, valsts iekšējā parāda pārfinansēšanai, «Parex bankas» atbalstam, kā arī Valsts kases likviditātes rezerves palielināšanai,» norāda komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Līdz pagājušā gada 31.decembrim Latvija no starptautiskajiem aizdevējiem saņēmusi 2,3 miljardus latu. Lielākā daļa no aizdevuma - 876,7 miljoni latu - izlietoti valsts budžeta fiskālā deficīta segšanai. 772,9 miljoni latu izmantoti «Parex banka» atbalstam. 455,8 miljoni latu bija nepieciešami valsts iekšējā parāda refinansēšanai, savukārt atlikusī aizdevuma daļa – 122,6 miljoni latu – Valsts kases likviditātes rezervei.

Vienlaikus komisija secināja, ka valdības darbība, realizējot Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmā noteiktos uzdevumus, ir nepietiekami orientēta uz vienotu attīstības mērķu un savstarpēji saistītu rezultātu sasniegšanu. Par to liecinot komisijai sniegtā informācija par Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi, veicamajām reformām un uzsāktajiem auditiem.

Komisija norāda, ka Latvijā pastāvošais attīstības plānošanas normatīvais regulējums nenodrošina vienotu valsts attīstības prioritāšu un rezultātu plānošanu un nav orientēts uz reālo ekonomisko situāciju. Tas kavē struktūrfondu un citu ārvalstu finanšu resursu investēšanu Latvijai īpaši nozīmīgās jomās.

Komisijā uzskata, ka būtu nepieciešams pastiprināti sasaistīt Ministru kabineta programmās izvirzītos mērķus ar konkrētiem rezultātiem.

Publisko izdevumu un revīzijas komisija izstrādās Saeimas lēmuma projektu, ar kuru Ministru kabinetam tiks uzdots iesniegt Saeimai Latvijas stratēģiskās attīstības plānu 2010.-2013.gadam.