Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēnu ekonomikas apkarošanai piedāvās inovatīvus risinājumus

Darba grupa, kas izveidota ēnu ekonomikas apkarošanai, piedāvās arī inovatīvus risinājumus, un īstermiņā īstenojamos priekšlikumus Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim eksperti plāno sniegt 6.aprīlī.

Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace aģentūru BNS informēja, ka ēnu ekonomikas apkarošanas darba grupa turpina darbu un saskaņā ar premjera rezolūciju plāno iesniegt priekšlikumus līdz 6.aprīlim. Rezolūcijā noteikts, ka priekšlikumi jāsniedz līdz 2.aprīlim, bet, tā kā tā ir brīvdiena, attiecīgi termiņš pārceļas uz nākamo darbdienu pēc brīvdienas, skaidroja Melnace.

«Ēnu ekonomika ir daudz plašāka parādība nekā nodokļu saistību neizpilde. Ēnu ekonomika aptver gandrīz visas tautsaimniecības jomas, apejot valsts noteiktās prasības un ierobežojumus. Tādēļ, pēc Finanšu ministrijas ierosinājuma, ar Ministru prezidenta rīkojumu ir izveidota augsta līmeņa darba grupa, kuru vada Finanšu ministrijas valsts sekretārs [Mārtiņš Bičevskis],» teica Melnace.

Viņa atgādināja, ka darba grupas mērķis ir izstrādāt visaptverošus priekšlikumus ēnu ekonomikas apkarošanai un uzraudzīt to ieviešanu, un tās darbs ir sadalīts divos posmos: līdz 2.aprīlim darba grupai ir jāiesniedz Ministru kabinetā īstermiņā īstenojami priekšlikumi ēnu ekonomikas apkarošanai un godīgas konkurences nodrošināšanai, bet līdz 1.jūnijam jāizstrādā un jāiesniedz valdībā konceptuāls risinājums vidējam termiņam ēnu ekonomikas apkarošanai, kas ietvertu gan represīvus administratīvus pasākumus, gan motivējošus pasākumus godīgiem uzņēmējiem.

«Darba grupa izpildīs premjera rīkojumu un iesniegs MK īstermiņā realizējamus pasākumus, kā arī turpinās darbu, meklējot un piedāvājot vidēja termiņa konceptuālus risinājumus. Atsevišķa informācija par katru darba grupas sēdi netiks sniegta, taču sabiedrībai plaši tiks darīti zināmi darba grupas sagatavotie materiāli - plāns, priekšlikumi, idejas, analītiskie materiāli, kā arī notiks sabiedrības iesaiste dokumentu gatavošanā, nodrošinot iespēju izteikt savas idejas, redzējumus un priekšlikumus nelegālās ekonomikas apmēra mazināšanai valstī,» stāstīja FM pārstāve.

Melnace atzina, ka ēnu ekonomikas apkarošanai nepieciešami ne tikai represīvi, kontroli un administratīvo slogu palielinoši pasākumi, bet arī kompleksi, inovatīvi risinājumi, lai mainītu sabiedrības attieksmi pret iesaistīšanos ēnu ekonomikā un radītu motivāciju darboties legāli.

Jau vēstīts, ka Latvijā būtiski pieaudzis ēnu ekonomikas īpatsvars, saskaņā ar dažādām aplēsēm sasniedzot 40-50%.