Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Coca Cola» Krievijā vēlas tirgot alkoholiskos dzērienus

Atspirdzinošo dzērienu «Coca Cola» ražotājs - Grieķijas kompānija «Coca-Cola Hellenic Bottling Co» («Coca-Cola HBC») - plāno uzsākt alkohola tirdzniecību Krievijā, vēsta aģentūra «Finmarket».

Šāds lēmums galvenokārt tiek skaidrots ar stagnējošo bezalkoholisko dzērienu tirgu, kas pērn Krievijā saruka par 10,6%.

«Coca-Cola HBC» preses pārstāve Krievijā Ksenija Zenkova apstiprināja, ka kompānija izrādījusi interesi par alkoholisko dzērienu tirdzniecību valstī un pirms vairākām nedēļām jau iesniegusi pieteikums Krievijas Alkohola tirgus uzraudzības dienestā, lai saņemtu licenci alkoholisko dzērienu tirdzniecībai Krievijā.

Taču Zenkova atteicās komentēt izskanējušo informāciju, ka «Coca-Cola HBC» Krievijā varētu nodarboties ar kompānijas «Brown-Forman» alkoholisko dzērienu tirdzniecību. Viņa sacīja, ka «Coca-Cola HBC» jau ir oficiālais šīs kompānijas produktu izplatītājs Ukrainā, Ungārijā, Serbijā un Horvātijā.

Taču kāds informācijas avots vēsta, ka «Coca-Cola HBC» «Brown-Forman» alkoholisko dzērienu tirdzniecību gatavojas uzsākt jau šā gada maijā.

Patlaban «Brown-Forman» produkciju Krievijā izplata cits ārvalstu alkoholisko dzērienu ražotājs - «Bacardi-Martini», - ar kuru līgums tika noslēgts jau 2005.gadā. «Bacardi-Martini» pārstāvis Krievijā pavēstīja, ka dzirdējis par «Brown-Forman» plāniem valstī darboties ar «Coca-Cola HBC» starpniecību, taču nav saņēmis ziņas par plānotu noslēgtā līguma laušanu.

Šī nav pirmā reize, kad «Coca-Cola» vēlas pievērsties kompānijai neraksturīgiem dzērieniem. 2007.gada jūlijā uzņēmums paziņoja, ka ražos kvasu, kas Krievijā ir ļoti populārs.

«Coca-Cola» Krievijā pieder 14 rūpnīcas, un kompānija valsts tirgū investējusi vairākus miljardus eiro.