Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darba meklējumos aizbrauc tagad arī uz Somiju un Dāniju

Pieprasītākais galamērķis Latvijas darba meklētāju vidū nemainīgi ir Lielbritānija. Iepriekš līderei uzreiz sekoja Īrija, taču, bezdarbam ļūstot līdzvērtīgam pašu mājās, nu to sarakstā nomainījušas Skandināvijas valstis, raksta «Neatkarīgā».

Norvēģija un Zviedrija vienmēr bijusi Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) top sešniekā, kamēr Dānija to vidū parādījās pērn, kad maijā darbaspēka kustībai atvērts darba tirgus. Tas nozīmē, ka sākt strādāt šajā Skandināvijas valstī kļuva daudz vieglāk, jo vairs nebija jākārto darba atļauja.

Kopš pērnā gada nogales, kad NVA saņemtas vakances sezonas darbos un transporta nozarē Somijā, arī šī valsts kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem galamērķiem.

Darba piedāvājumiem Skandināvijas valstīs atsaucas liels mūsu darba meklētāju skaits, un tas galvenokārt atalgojuma dēļ, kas ir krietni priekšā citās Eiropas valstīs noteiktajam, skaidro darbā iekārtošanas firmas SIA «GP Recruitment» direktors Ginters Puriņš.

No svara arī ģeogrāfiskais tuvums, nokļūšana uz valsti, līdzība mentalitātē un kultūrā.

Šajās valstīs nav vienotas minimālās algas stundā, dienā vai mēnesī, bet gan sadarbībā ar darba devējiem un arodbiedrībām ir noteikts minimālais atalgojums katrā nozarē. Taču tas nemēdzot būt zemāks par 10 eiro stundā pirms nodokļiem.

Tomēr būtisks šķērslis ir valodas nezināšana. Bieži vien tikai ar angļu valodu nepietiek. Valsts valodas prasmes ir obligātas vidējā un augstākā līmeņa speciālistiem, arī tad, ja darbs ir saistīts ar klientiem.

Protams, ir iespēja strādāt arī sezonas darbus, arī darbus lauksaimniecībā nelielās saimniecībās, kur darba devējam prasības attiecībā uz valodas prasmēm nav tik augstas.